Dit stond op auto55.be (http://www.auto55.be/nieuws/18054-saab- ... medium=RSS" onclick="window.open(this.href);return false;)
Voor ijzersterke verhalen, vol van suspense en intriges moet je tegenwoordig bij de Scandinaven zijn. Neem nu Saab. Het lijkt er op dat het onfortuinlijke merk na een lange faillissementsprocedure toch weer een nieuwe eigenaar heeft gevonden. Hoewel details ontbreken, wordt er alvast verheugd gereageerd in het Zweedse stadje Trollhättan. De Zweedse nieuwssite Ttele baseert hun uitlatingen op die van de burgemeester van het kleine stadje, dat vele decennia als de basis van Saab diende. De klap was voor de lokale bewoners groot toen vorig jaar bekend werd dat het Saab-verhaal definitief tot een einde leek gekomen. Ook Victor Müller had hier geen verandering in kunnen brengen. De hoop op een doorstart of overname is echter nooit opgegeven, en curatoren zijn de afgelopen maanden druk bezig geweest om Saab aan de man te brengen. Dat lijkt - laten we voorzichtig blijven - nu gelukt te zijn.
Hoewel burgemeester Wennerblom het niet kan bevestigen, schrijven Zweedse media dat een consortium onder de naam National Electric Vehicle Sweden ongeveer € 200 miljoen overheeft voor Saab. Het is nog even afwachten, maar de overname zou waarschijnlijk betekenen dat Saab zich helemaal toe gaat leggen op elektrische auto´s. De kans dat er nog 9-5's van de band gaan rollen is namelijk erg klein. General Motors is immers nog altijd eigenaar van meerdere Saab-rechten, waaronder die van enkele modellen. Er zal dus toestemming uit Detroit moeten komen voor een herstart van de oorspronkelijke productielijnen. En dat die er komen gaat, daar zijn we helemaal niet zeker van ... wordt - zoals steeds - vervolgd.
Saab goes electric ?
-
Sapphire
- Donateur (7x)

Re: Saab goes electric ?
Eerste dat me opvalt aan het artikel is niet het 'nieuws' maar ttele ipv ttela, Müller ipv Muller (hoe komt iedereen toch bij dat trema?), etc.
-
tanisha
- Geregistreerd lid
Re: Saab goes electric ?
ik vind het een vreemd verhaal dat er nog niet echt bekend is wie de koper is en waarom het zo goed geheim gehouden wordt
als het alleen maar van elektrische auto's moet komen vrees ik het ergste!
als het alleen maar van elektrische auto's moet komen vrees ik het ergste!
-
Sapphire
- Donateur (7x)

Re: Saab goes electric ?
In elk geval moet er een viercilinder met turbo gemaakt blijven worden vind ik 
-
N207
- Donateur

Re: Saab goes electric ?
[daydream-modus ON/]
Wat dacht je van een turbo-equivalent voor electrische auto's (uiteraard ontwikkeld door het herrezen Saab)
[Daydream-modus OFF//]
Wat dacht je van een turbo-equivalent voor electrische auto's (uiteraard ontwikkeld door het herrezen Saab)
[Daydream-modus OFF//]