Pagina 1 van 2
Introductie opvolger 9-5 loopt vertraging op....
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 19:09
door gj900
http://www.automotorsport.se/nyhetsmall ... sion=51300
Opels försäljningsframgångar gör att GM satsar all kraft på att få klart nästa generation Vectra. Det innebär att nästa generation Saab 9-5, som egentligen skulle bli den första europeiska modellen på nya plattformen Epsilon 2, försenas ett år med premiär 2009 som 2010 års modell.
"Opels verkoopsuccessen maken dat GM alle energie aanwendt voor de ontwikkeling van de volgende Vectra generatie. Dat betekent dat de volgende generatie Saab 9-5, die eigenlijk het eerste europese model op het nieuwe Epsilon 2 platform had moeten worden, 1 jaar vertraagd wordt met een première in 2009 als 2010 model."
Om het nog een beetje dramatischer te maken:
Nya Chevrolet Malibu, som bara säljs i Nordamerika, är den första bilmodellen på GM:s nya plattform Epsilon 2. Saab 9-5 får förmodligen mycket av proportionerna från den här modellen, medan nya 9-3 sannolikt blir mera coupebetonad som Vectra/Insignia.
"De nieuwe Chevrolet Malibu, die alleen in Noord-Amerika verkocht wordt, is het eerste model op GM's nieuwe Epsilon2 platform.
De Saab 9-5 zal vermoedelijk veel van de proporties van dit model krijgen, terwijl de nieuwe 9-3 waarschijnlijk een meer coupé-achtige lijn krijgt zoals de Vectra/Insignia."

Geplaatst: wo 25 apr, 2007 20:02
door Henk-Jan
Proporties?!

Nee toch! Ik hoop het niet...

Geplaatst: wo 25 apr, 2007 20:09
door JanWessel
Proporties, da's een begrip wat ze bij GM nog steeds niet onder controle hebben, zo te zien. Wel typisch amerikaans hoor, zo'n auto met obesitas een een bord voor zijn kop.
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 20:14
door jelger
waxle schreef:Proporties, da's een begrip wat ze bij GM nog steeds niet onder controle hebben, zo te zien. Wel typisch amerikaans hoor, zo'n auto met obesitas een een bord voor zijn kop.
ik geloof dat bij de oosterburen dat ook wel lukt [ ipv hamburger obesitas, een bierbuik voorop : Audi]
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 20:51
door gj900
Als amateur 'photoshopper' heb ik een poging gewaagd...

Geplaatst: wo 25 apr, 2007 20:56
door Henk-Jan
Eén woord (voor de auto, níet voor de shop

):
Gatver!
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 21:00
door jelger
gj9000 schreef:Als amateur 'photoshopper' heb ik een poging gewaagd...

dapper geprobeerd GJ.
ik zie overigens in de dak/c-stijl lijn een bekende Honda lijn.
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 21:04
door edwardk
Dan vallen denk ik het aantal ontslagen bij Trollhattan ook mee, waar vorige week nog sprake van was in Zweden voor het jar 2008 zouden er ca 1300 uit gaan in Trollhattan zou de bedoeling zijn, 1/3 van het gehele aantal.
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 21:25
door renaat mattheus
awel, ik vind die Malibu niet lelijk
ik hoop dat de volgende 9-5 meer daarop zal lijken
dan op die fotoshop
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 21:41
door JanWessel
renaat mattheus schreef:awel, ik vind die Malibu niet lelijk
ik hoop dat de volgende 9-5 meer daarop zal lijken
dan op die fotoshop
Serieus? Al die Chevrolets missen mijns inziens elk gevoel voor lijn en proportie. Log, lomp en veel te kleine wieltjes. Met recht een BIG plus.
(thanks jelgert)

Geplaatst: wo 25 apr, 2007 22:04
door gj900
jelger schreef:dapper geprobeerd GJ.
Dank je, ik heb een heel eenvoudig fotoprogrammatje en ik wilde toch eens uitproberen hoe zo'n verschrikkelijk saaie GM koets er met die nieuwe Saabneus uit zou zien. Nu ga ik er niet van uit dat ze die Malibu lijnen zo over zullen nemen, ik hoop nog steeds op een revival van de ronde, lage voorruit van de 900...
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 22:12
door jelger
waxle schreef:
(thanks jelgert)

graag gedaan Wax - ik wou je die bloopert van de week besparen
gj9000 schreef:Dank je, ik heb een heel eenvoudig fotoprogrammatje en ik wilde toch eens uitproberen hoe zo'n verschrikkelijk saaie GM koets er met die nieuwe Saabneus uit zou zien. Nu ga ik er niet van uit dat ze die Malibu lijnen zo over zullen nemen, ik hoop nog steeds op een revival van de ronde, lage voorruit van de 900...
dat zou heel mooi zijn, maar in de nederlandse plaatsing van de stoplichten is een 99/900 voorruit een crime. Niet zelden moet ik door het dakluik kijen wat de kleur is van het licht

Geplaatst: wo 25 apr, 2007 22:30
door jonatas 900s
jelger schreef:
dat zou heel mooi zijn, maar in de nederlandse plaatsing van de stoplichten is een 99/900 voorruit een crime. Niet zelden moet ik door het dakluik kijen wat de kleur is van het licht

Klopt, (en ik heb er geen dakluik in zitten) Maar het is o zo 'gezellig'.
Elke ochtend sta ik voor een ( heel rustig, dus altijd vooraan) verkeerslicht richting Z.O., dan zit ik met mijn neus bijna op het stuur.

Geplaatst: wo 25 apr, 2007 22:35
door jelger
soms lijken gemeentes een wedstrijdje te doen welke em het hoogste en en het dichtste op de stopstreep kunnen plaatsen..
hang het gewoon boven de kruising of aan de overkant.
9-5: jammer dat eea weer vertraagd wordt - de 9-5 facelift is wat verkoopaantallen ook geen verkoopwonder. de dalende lijn gaat gewoon door. Laat weer eens zien dat GM niet erg zijn best doet om premium brands voorop te laten lopen. eerder juist assimileert in de rest van de matige middenmoot.
tja, zo kan je nooit Toyota bijbenen.
Geplaatst: wo 25 apr, 2007 23:20
door JanWessel
Het lijkt wel of ze het bij GM gewoon niet willen begrijpen als het gaat om merkwerking en merkimago. Een SAAB zou prima ontworpen kunnen worden door Amerikanen op een Amerikaans platform, is de filosofie. Het moet economisch uit kunnen, want SAAB is al niet winstgevend, en GM draait ook niet heel lekker. Wat krijg je dan? Meer van het zelfde, matige middenmoot. Opels voor mensen die geen Opel willen.
Wanneer staat er eens iemand op daar die inziet dat durf tonen meer is dan het ontwikkelen van een spannende conceptcar? Iemand die inziet dat je een SAAB niet in elkaar zit met inches en foots? Wanneer hebben ze door dat een automerk meer is dan een naam en een erfenis?
Iemand die begrijpt dat SAAB synoniem stond voor anders, innovatief, eigenwijs en bovenal: EUROPEES?
Wat ik hier zie is een ontplofte Daewoo met Kiawieltjes, en als ze dat gaan Badgen als SAAB, zie ik het somber in voor wat betreft de toekomst in Trollhättan.
en nu ga ik even uithijgen...
