Saab 9-6X van de baan

Welk nieuws is er op het Saab gebied in de wereld?
Berrtus
Geregistreerd lid

Saab 9-6X van de baan

Bericht door Berrtus » wo 05 okt, 2005 22:28

Saab 9-6X van de baan

door onze redactie

AMSTERDAM - De Saab 9-6X gaat niet door. Moederconcern General Motors heeft een dikke streep door de zevenpersoons cross-over gehaald. Het model zou op basis van de Subaru B9 Tribeca worden gebouwd en volgend jaar op de markt komen.

Het besluit vloeit voort uit de beslissing om het aandeel van General Motors in Fuji Heavy, de fabrikant van Subaru, af te stoten. Het Amerikaanse autoconcern verkoopt 8,7% van haar deelneming in het bedrijf aan Toyota. Het restant wordt op de beurs van de hand gedaan.

De Saab 9-6X zou voor een groot deel gebruik maken van de techniek van de B9 Tribeca. De twee modellen zouden bovendien in dezelfde Amerikaanse fabriek van de band komen te rollen. Een dergelijk samenwerkingsverband tussen Saab en Subaru bestaat al. Subaru bouwt voor de Zweedse autofabrikant de 9-2X in Japan. Dat model is een licht gerestylede Subaru Impreza Plus.

Volgens de zegsman van de importeur is het toeval dat het schrappen van de 9-6X samenvalt met de aankondiging dat de 9-7X na héél lang wikken en wegen en verschillende definitieve néé's toch deze kant op komt. "Het heeft niets met elkaar te maken," aldus de woordvoerder van de importeur. Bij de laatste nee liet het Nederlandse hoofdkantoor nog weten dat tijdens de ontwikkeling van de 9-6X in tegenstelling tot de 9-7X wel rekening is gehouden met verkoop in Europa. Mede om die reden zag de importeur af van het doorvoeren van noodzakelijke aanpassingen om de 9-7X zodoende wel in Europa te mogen verkopen. Echter, die serie modificaties heeft de fabrikant plotsklaps voor haar rekening genomen, zodat hij wel naar Europa kan komen.

bron: http://autotelegraaf.nl/vanonzeredactie/?id=38437

Gebruikersavatar
Oostland
Geregistreerd lid

Bericht door Oostland » wo 05 okt, 2005 22:49

dat is maar goed ook

Je ergste nachtmerrie

Afbeelding

Gebruikersavatar
Oosthoek
Donateur
Donateur

Bericht door Oosthoek » wo 05 okt, 2005 23:54

God
Zij
Geloofd

En nu gaan we weer mooie automobielen maken, capiche?

Gebruikersavatar
RoccoH
Donateur (5x)
Donateur (5x)

Bericht door RoccoH » do 06 okt, 2005 8:34

HUUUUUUUUUUUUUUU :bigeyes:

Gebruikersavatar
doktorevil
Geregistreerd lid

Bericht door doktorevil » do 06 okt, 2005 10:51

beetje Seat....Of nie?

Gebruikersavatar
DaVinz
Geregistreerd lid

Bericht door DaVinz » do 06 okt, 2005 11:02

beetje te veel seat :cry:

Gebruikersavatar
Oostland
Geregistreerd lid

Bericht door Oostland » do 06 okt, 2005 11:08

Subaru B9 ist, lijkt inderdaad wel verektevee op een Seat


Subaru B9
Afbeelding

Seat Altea
Afbeelding

jelger
Geregistreerd lid

Bericht door jelger » do 06 okt, 2005 11:31

Het kader waarin de stopzettingvan de 9-6 gezien moet worden is dat GM het belang in Subaru afstoot, en gedeeltelijk verkoopt aan Toyota. Gedeeltelijk omdat Toyota al 45% van de Japanse markt beheerst middels verscheidene deelnemingen. Op zich zijn ze geinteresseerd in alle 20% die GM heeft in Subaru, maar Toyota verwacht moeilijkheden mbt monopolie regulaties.

Omdat GM Subaru belang afstoot is daarmee ook alle andere samenwerking van de baan (en dat betekent dus ook dat een aangekondigde 'propere' opvolger van de 9-2X van de baan zal geraken)

Ik zou een campagne willen starten om Saab onder te laten brengen bij Toyota. Misschien dat er dan nog wat gebeurt.

Gebruikersavatar
marq101
Geregistreerd lid

Bericht door marq101 » do 06 okt, 2005 13:59

jelger schreef:Het kader waarin de stopzettingvan de 9-6 gezien moet worden is dat GM het belang in Subaru afstoot

Omdat GM Subaru belang afstoot is daarmee ook alle andere samenwerking van de baan (en dat betekent dus ook dat een aangekondigde 'propere' opvolger van de 9-2X van de baan zal geraken)

Ik zou een campagne willen starten om Saab onder te laten brengen bij Toyota. Misschien dat er dan nog wat gebeurt.
Ik heb ook al eens iets onzinnigs gebruld over het scheiden der wegen van Saab en GM. Gewoon voor de lol zouden we inderdaad een campagne moeten starten. Saab en Subaru onder 1 vlag. Lijkt me geweldig. Ik heb eigenlijk een driester idee. Gewoon, omdat het leuk is GM te pesten zou ik willen voorstellen een website op te richten (en jij Jelger 'mag' 'm natuurlijk bouwen :D ) www.letsbuysaab.com en daar een fonds aan vast te plakken. Iedereen kan daaraan deelnemen en er geld in stoppen. Hoe meer er mee doen hoe goedkoper het natuurlijk wordt. Denk maar aan het potentieel aan expertise dat Saab rijdt en aan het aantal mensen dat Saab rijdt. De mensen met expertise moeten met een goed plan komen en uit de deelnemers komt het geld. Het goede plan moet de deelnemers over de brug helpen. Beetje durfkapitaal, veel kleine beleggers en dan GM uitroken.

Voordat iemand iets gaat zeggen over haalbaarheid, grootheidswaanzin et cetera, wil ik graag een uitspraak voorleggen van HG Wells

"The reasonable man adepts himself to the world. The unreasonable one tries to adept the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man"

En, een idee begint met een fantasie tenslotte.
:wink:

900T-R
Geregistreerd lid

Bericht door 900T-R » do 06 okt, 2005 14:58

Goed idee. Veel kan het kopen van Saab niet kosten - Rover ging ook voor tien Engelse ponden weg. ;)

Gebruikersavatar
Ruud
Geregistreerd lid

Bericht door Ruud » do 06 okt, 2005 15:26

Ford Motor Company lijkt me wel een goede groep, kijk naar Volvo.
Toyota is een goed merk, maar houd er een heel andere filosofie en stijl op na, en is Japans... puur gevoel.
Maar dat de 9-6X voorbij gaat is jammer, maar op basis van de Tribeca vond ik het toch al nix.
Misschien wordt er nu eerder gekeken naar een wat individueler ontwerp.

johnjaap
Geregistreerd lid

Bericht door johnjaap » do 06 okt, 2005 17:46

Ford Motor Company lijkt me inderdaad de meest geschikte overname kandidaad. Ze hebben Volvo, Jaguar, Aston Martin en Land Rover op laten leven zonder dat het ten koste ging van de identiteit van deze merken.

Ik denk dat daar ook juist de kracht in zit; die identiteit vasthouden. Kijk maar naar Citroën, die draaien ook weer goed sinds de C3 en C4. En met de C6 in aantocht lijkt het me er niet slechter op te worden.

John©

Gebruikersavatar
verde900
Donateur
Donateur

Bericht door verde900 » do 06 okt, 2005 18:21

Bij de Ford motorcompany is het alleen Volvo waar ze geld aan winnen....
(anders gezegt, ze hebben al ruim voldoende verlies binnen de poort)
Waarom niet BMW? SAAB heeft meer potentie dan Rover ooit had...

Gebruikersavatar
Ruud
Geregistreerd lid

Bericht door Ruud » do 06 okt, 2005 18:45

verde900 schreef:Waarom niet BMW? SAAB heeft meer potentie dan Rover ooit had...
BMW lijkt me idd ook een hele toffe handelspartner, een van de meest innovatieve merken op het moment(en geschiedenis) daar zou Saab nooit slechter van worden.
Als Saab dan iig wel zijn eigen gezicht en eigenschappen mag behouden, maar dat is bij elk concern natuurlijk een must.

baastiaan
Geregistreerd lid

Bericht door baastiaan » do 06 okt, 2005 19:26

Saab ontwikkelt zelf cross-over

AMSTERDAM - Saab breidt haar modellengamma toch uit met een Cross-over. In de Zweedse kraamkamers wordt al enige tijd gewerkt aan het model, waarin van meet af aan rekening is gehouden met de specifieke Saab-merkwaarden, zo verklapt een medewerker van de fabriek aan AutoTelegraaf.nl. De auto, een kruising tussen een hatchback, combi en terreinauto, is de afgelopen maanden parallel ontwikkeld aan de Cross-over die moest voortkomen uit de nu gestaakte samenwerking met Subaru. Saab brengt de auto op z’n vroegst laat 2007 op de markt.

“We zullen nooit meer in een lopend project stappen om een nieuwe Saab te ontwikkelen,” laat de medewerker weten. De zevenpersoons Cross-over op basis van de Subaru B9 Tribeca dreigde te veel een Subaru te worden met een Saab-badge. Het was naar verluidt heel moeilijk om de auto om te turnen tot een echte Saab. “We moeten niet vergeten dat we onze klantenkring niet voor de gek kunnen houden. Ze zijn hoogopgeleid en stellen hoge eisen. Zij accepteren geen Saab die niet 100% aan de Saab-merkwaarden voldoet. Voor de nieuwe Cross-over zijn we dan ook vanaf een leeg vel begonnen. Alleen zo kunnen we de kenmerkende Saab-karakteristieken in de auto tot leven brengen, zoals de hockeystick-vormige achterstijl en het tussen de voorstoelen geplaatste contactslot. Deze Cross-over wordt een échte Saab.” Hij is niet gebaseerd op een andere model, al gebruikt Saab wel componenten van de zusterbedrijven. Bovendien zullen de door Saab ontwikkelde onderhuidse technieken hun weg vinden naar andere merken binnen het concern, iets wat gemeengoed is in de auto-industrie.

Saab heeft hoge verwachtingen van de eigen creatie. “De Cross-over op basis van de Subaru kende zo zijn beperkingen. In het originele ontwerp was bijvoorbeeld geen rekening gehouden met de montage van dieselmotoren. In Europa hangt in bepaalde landen het succes van een model af van de beschikbaarheid van diesels. Het nieuwe type is bij de verkoopstart ook direct leverbaar met potente dieselmotoren.” De auto wordt wereldwijd aangeboden. Waar de productie plaatsheeft, is nog niet bekend. Daar is het nog te vroeg voor gezien het stadium waarin de ontwikkeling zich bevindt.

Plaats reactie