Aantal vragen

1967-1980
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Tonnes
Geregistreerd lid

Aantal vragen

Bericht door Tonnes » vr 14 mar, 2008 16:09

De 92 en de 96 Saabjes spreken mij erg aan. Nu is mijn vraag, waar moet je letten wanneer je een 92 of een 96 koopt?

En wanneer ik eentje heb gekocht, moet je deze dan schorsen? (Wat zijn bedragen) En wat zijn de maandelijkse kosten per maand?

Ben van plan om een Saab een goed tehuis te geven. Wat is ongeveer de prijs voor een redelijke 92/96?

MvR
Geregistreerd lid

Bericht door MvR » vr 14 mar, 2008 18:29

Tonnes,

Welkom in de afdeling vette handen van het Saabforum! Saab 92 tot en met 96 zijn gave auto's. Je valt er voor, of niet. Je bent op de goede plek aangekomen voor vragen en antwoorden. De totale kennis op dit onderdeel van het forum over deze auto's is aanzienlijk en zal je zeker verder helpen in tijden van nood.
De vragen die je stelt zijn heel legitiem, maar moeilijk te beantwoorden. Niet vanwege de problematiek, maar door de lengte van de antwoorden. Er is zoveel waar je op moet letten! Bepaal voor jezelf of je een tweetakt of een V4 wilt. Daar is al een wereld van verschil tussen.

Voordat je ook maar enig besluit neemt, is het erg verstandig om eens een stuk te gaan rijden in een 96. En een tweetakt rijdt nog weer anders. Een hele ervaring, maar voor sommige mensen ook voldoende om niet langer naar zo'n auto te verlangen... (Snap ik niks van).

Het is misschien wel handig om aan te geven in welke regio je woont, dat maakt het voor persoonlijke contacten of adressen van te koop staande 96 een stuk makkelijker: rijden van pak 'm beet Maastricht naar Amsterdam voor een proefritje in een 96 ligt niet echt voor de hand.

Menno

Gebruikersavatar
szaab
Geregistreerd lid

Bericht door szaab » vr 14 mar, 2008 18:33

Er zit nog al een verschil tussen de 92 en 96. Je kunt dmv google al een hoop informatie achterhalen, kenmerken, foto's, historie enz.

De 92 is een tweetakt, ouder, zeldzamer en daardoor een stuk moeilijker te vinden.

Dan komt de 93 en later de 96 kortneus. Vanaf '64 alleen de 96 langneus, ong eerste twee jaar tweetakt en daarna viertakt.

Het is dus eerst van belang te bedenken welk type je het meest aanspreekt. Wel of geen tweetakt? Wel of geen ronde koplampen? enz

Een oldtimer schaf je op dezelfde manier als een nieuwere auto aan. Alleen ontvang je van de belasting een vrijstelling voor de wegenbelasting. Verzekeren als klassieker is ruim genomen tussen de 50-125 euro per jaar. Sinds 2008 is de APK keuring 2 jaar geldig (auto's vanaf 30 jaar). Verder het nodige onderhoud en overdekte stallingskosten.

Gebruikersavatar
Tonnes
Geregistreerd lid

Bericht door Tonnes » vr 14 mar, 2008 18:53

Ik zit in Drenthe. Groningen is ook een optie. Het is nog niet zo dat ik de eerste de beste 96 koop. Wil er rustig naar gaan zoeken en mij goed laten voorlichten.

Bedankt voor de informatie!

Stallingskosten heb ik niet, heb ruimte om 6 Saabjes een plek te geven....overdekt.

Zit er zo'n groot verschil tussen een 2 en een 4 takte?

Gebruikersavatar
72sonett3
Geregistreerd lid

Bericht door 72sonett3 » vr 14 mar, 2008 20:56

Tonnes schreef:waar moet je letten wanneer je een 92 of een 96 koopt?
Hoofdzakelijk roest... zie hier
Ik zit in Drenthe. Groningen is ook een optie.
Vergeet Zweden niet, zeker voor een 92 (of 93 of 95 of 96...)
Zit er zo'n groot verschil tussen een 2 en een 4 takt?
Motorisch, ja.

Gebruikersavatar
N207
Donateur
Donateur

Re: Aantal vragen

Bericht door N207 » za 15 mar, 2008 14:28

Tonnes schreef:Wat is ongeveer de prijs voor een redelijke 92/96?
De prijzen variëren sterk en liggen (globaal) tussen ongeveen € 1.000,-- en 8.000,-- (soms nog hoger). Soms is het een kwestie van "wat een gek ervoor geeft", maar natuurlijk zijn er verschillen tussen wel- of niet-gerestaureerde exemplaren, gebruikssporen, motorische staat, etc.
Over het algemeen zijn de 96-ers in Zweden wat goedkoper als in Nederland. Dit wordt mede veroorzaakt door de in Nederland aantrekkende populariteit om in (belastingvrije) oldtimers te gaan rijden.

Gewoon rustig oriënteren en dan beslissen.
Let op, op een 96 kun je behoorlijk verliefd worden, dus een rationele beslissing nemen wordt steeds moeilijker :wink: .

Gebruikersavatar
gudmundje
Donateur
Donateur

Bericht door gudmundje » za 15 mar, 2008 18:32


Gebruikersavatar
sb153b
Geregistreerd lid

Bericht door sb153b » zo 16 mar, 2008 19:34

Hoi Tonnes,
Over smaak valt niet te twisten :wink: .
Een 92 en een 96 zijn afgezien van de contouren 2 totaal verschillende auto's.
De 92 is een verhaal apart, spullen zijn gewoon meer dan schaars en de techniek is op veel punten totaal afwijkend van alle typen erna.
Afgezien van de aanschafprijs, het hangt er helemaal vanaf waarvoor je de auto wil gebruiken en hoe bekwaam je zelf bent in sleutelen en improviseren.
Een 92 is de allereerste Saab en spreekt daarom extra tot de verbeelding maar het gebruiksnut in het dagelijks verkeer is nihil.
De 96 is door de jaren heen steeds gebruikersvriendelijker geraakt en de latere typen kan je gewoon nog dagelijks gebruiken. Het blijft gewoon een auto met de veiligheidsstandaard en het potentieel van toen maar dat stond destijds wel op een bovengemiddeld niveau (evenals de prijs)
Van de latere modellen worden de spullen ook steeds schaarser maar momenteel is er nog wel een hoop nw en gebruikt te vinden.
Het is dus helemaal aan jou om te zeggen welk model het best bij je past.
Persoonlijk ben ik helemaal maf van 2-takten, vind ik een 92 en de eerste 93 een prachtige look hebben met de split window, een zelfmoorddeur tm de 93B geweldig, de kleine achterruit t/m de 93F heel geweldig in de koets passen, de 93 en 96 kortneus vind ik het meest harmonieuze model maar als het om gebruiksvriendelijkheid en dagelijkse toepasbaarheid gaat wordt het toch een V4 voor mij waarbij ik het type met de rechthoekige koplampen van rond 1970 verkies boven de andere looks en dan nog bij voorkeur in een van de kleuren groen.
Afijn, suc6 met het maken van jouw juiste keus!
Cornell

Plaats reactie