
De meest rechtse is een Premium MY12 in Europese uitvoering en de twee linkse MY11 Aero's met US-specificaties.
Meer foto's en verdere info op: http://saabblog.net/2014/11/05/history-continued/" onclick="window.open(this.href);return false;




net als in de kroegscancaep schreef:Maar... de fun factor stijgt evenredig met het verbruik...
Alles is relatief... De 2.8t gaat zeker de zuinigheidswedstrijd niet winnen maar ik heb er net bijna 4500km mee gereden (waaronder een aanzienlijk stuk over de Duitse Autobahn met passende snelheid) en ben gemiddeld op 11,4l/100 km uitgekomen.DionHPT schreef:Ik heb het geluk gehad er in te mogen rijden.
Erg strak onderstel (lees: helt bijna niet over en is duits stevig) en dan spreek ik van de 2.8T Aero in US spec. Snel zat alleen in de eerste versnelling lijkt hij redelijk begrensd.
verbruik ligt hoog