wie kan me helpen bij het detecteren van rammeltjes en piepjes? Als dit iemand van jullie bekend voorkomt en je de oplossing kent, hoop ik het hier te kunnen lezen!
pijler vooraan, bestuurderszijde, (A-stijl is dat zeker?) maakt echt veel lawaai als ik de weg niet egaal is. klinkt alsof het plastic van de stijl tegen het dashboard wrijft. geen schurend geluid maar toch behoorlijk luid.
achterruit passagierszijde rammelt behoorlijk als ze naar beneden is en de weg niet mooi vlak is. Kan hier iets aan gedaan worden?
het beige pennetje aan de binnenkant van de deur aan de passagierszijde is door de vorige eigenaar verwijderd. kan dat ergens, zo goedkoop mogelijk, gekocht worden? De bekleding van de deur rammelt hierdoor lichtjes.
Alvast bedankt!
Kristof
storende geluidjes
-
WimZ
- Geregistreerd lid
Re: storende geluidjes
Tjsa, dit is bij een cabrio eerder regel dan uitzondering. Een cabrio (en zeker van het formaat van een Saab) is gewoon tamelijk slap en heeft dus een hoop beweging in de koets. Alles wat eraan vast zit moet op de een of andere manier meebewegen, wat zomaar een kraakje of een rammeltje kan geven. Zie het maar een beetje als de charme van het cabriorijdenvirjinz schreef:wie kan me helpen bij het detecteren van rammeltjes en piepjes? Als dit iemand van jullie bekend voorkomt en je de oplossing kent, hoop ik het hier te kunnen lezen!
Je zou de A-stijlbekleding eens voorzichtig kunnen loshalen en kijken of je bij de bevestigingen en de contactvlakken wittig schaafsel ziet. Daar zou je dan een likje vet of bijvoorbeeld een stukje vilt tussen kunnen doen. Eerst eens aan het deel bewegen geeft een idee of je op de juiste plek zoekt.virjinz schreef:pijler vooraan, bestuurderszijde, (A-stijl is dat zeker?) maakt echt veel lawaai als ik de weg niet egaal is. klinkt alsof het plastic van de stijl tegen het dashboard wrijft. geen schurend geluid maar toch behoorlijk luid.
Mogelijk dat een van de bevestigingsmoeren waarmee het mechaniek aan de koets zit los zit of ontbreekt (en dan dus onderin je scherm ligt)? Het valt bij een 9-3 overigens niet mee om de binnenbekleding ter plaatse te demonteren, dus dat kan je misschien beter aan de garage vragen als je aan je eigen handigheid twijfelt. Ben je handig dan is het zeker te doen (spreek ik uit ervaring).virjinz schreef:achterruit passagierszijde rammelt behoorlijk als ze naar beneden is en de weg niet mooi vlak is. Kan hier iets aan gedaan worden?
Het beige pennetje? Wat bedoel je hiermee? Een van de bevestigingen? Die kan er ook gewoon uitgevallen zijn. Dat krijg je van al die speling in de auto... Zulke specifieke onderdelen moet je gewoon bij de Saabdealer of -specialist halen en kosten doorgaans niet de wereld.virjinz schreef:het beige pennetje aan de binnenkant van de deur aan de passagierszijde is door de vorige eigenaar verwijderd. kan dat ergens, zo goedkoop mogelijk, gekocht worden? De bekleding van de deur rammelt hierdoor lichtjes.