Cabriotest Saab 9.3 /Audi A5 /BMW 325i

Voor alle Saab cabrio rijders
Plaats reactie
Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Cabriotest Saab 9.3 /Audi A5 /BMW 325i

Bericht door carlsson » zo 03 mei, 2009 20:00

Op www.autobild.de staat een korte test van deze drie cabrio's.
Een Aero 2.0T Saab, de nieuwe A5 211 pk TFSI en de BMW 325i (6 cylinder met 2.996 cc). De Saab wordt helaas 3e maar is ook het oudste model van dit trio. De A5 valt wat tegen ondanks dat het bijna door de as zakt van de extra's die zelfs de Duitsers wel duur vinden. De BMW wint op punten, achterwiel fans en natuurlijk een rustig karakter door het ontbreken van een turbo, ook het zuinigst. Als cabrio is de Saab echter een sterke aanbieding met een in Duitsland zeer royale aanbieding en natuurlijk zeer gunstige leasingtermijnen. Daar kunnen ze hier nog wat van leren, maar die importeur is daar ook Saab/GM zelf en die zijn er goed in het goochelen met geld. Nu heeft de Saab daar ook een dubbele uitlaat zoals de V6 en een zeer complete uitrusting.

Gebruikersavatar
Henk-Jan
Donateur
Donateur

Re: Cabriotest Saab 9.3 /Audi A5 /BMW 325i

Bericht door Henk-Jan » zo 03 mei, 2009 20:12

carlsson schreef:Nu heeft de Saab daar ook een dubbele uitlaat zoals de V6
Hier tegenwoordig ook.

B235R
Lid van verdienste

Bericht door B235R » vr 08 mei, 2009 20:44

helaas is er geen XWD cabriolet, dat zou Saab een betere tegenhanger maken in dit segement met de achterwielaangedreven Beemer en NSU Quattro......

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » za 09 mei, 2009 0:19

@B235R,
De test gaat over relatief eenvoudige uitvoeringen, voor Duitse begrippen, de A5 Cabrio is er wel in Quatro uitvoering maar dat kost zelfs daar wel een bom duiten extra. In 2004 heeft www.autozeitung.de de Saab 2.0T Cabrio met twee andere Duitse cabrio vergeleken w.o. een MB, daar kwam hij toen als beste uit de bus.
Tja, als echte race auto wordt een Saab cabrio toch niet gebruikt :)

Schoneveld
Geregistreerd lid

Bericht door Schoneveld » ma 11 mei, 2009 21:55

Ik woon zelf sinds 4 jaar in Duitsland en rijd een 9-3 cabrio- Saab wordt hier gezien als een exoot. BMW en Audi zijn de auto's die altijd iedere vergelijking zullen winnen, ook al omdat de Duitse autolobby deze tests zeer waarschijnlijk beinvloedt.

Wil je een goede niet te dure Saab Cabriokopen: haal hem in Duitsland en voer hem in. Overigens is de vergelijking tussen de merken ook een vergelijking tussen appels en peren. Saab is cruisen, BMW is sport en Audi is vooral niet opvallen.

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » vr 22 mei, 2009 22:37

@Schoneveld,
Geldt misschien voor een standaard Saab, maar een Hirsch getunde V6 van het nieuwste type kan goed meekomen met de snellere bekende Duitsers.
Overigens wel leuk om in Duitsland een Saab te rijden, zorgt voor wat afwisseling op het bekende thema.

Schoneveld
Geregistreerd lid

Bericht door Schoneveld » vr 22 mei, 2009 22:43

Beste Carlsson,

eens, maar ik rijd zakelijk BMW en daar kan mijn Saab qua wegligging in de verste verte niet aan tippen. Ik neem aan dat de Hirsch performance vergelijkbaar stuurt als mijn 'gewone' Anniversary.

Wat afwisseling betreft is het zeker leuk om hier Saab te rijden. Ik heb de Anniversary in electric blue metallic en wordt zeer regelmatig nagekeken. Zo ook vanmiddag,met 24 graden!

Gebruikersavatar
sjoerdk
Geregistreerd lid

Bericht door sjoerdk » vr 22 mei, 2009 22:46

Heb je een 2.8T V6 Anniversary? :D Zo nee, de V6 (dus Aero) heeft wel een verlaagdsportonderstel, grotere remmen en grotere wielen. Stuurt wel beter en strakker dan een normale Cabrio.

Schoneveld
Geregistreerd lid

Bericht door Schoneveld » vr 22 mei, 2009 22:48

nee, moet het doen met een 1.8t.Wel 17 inch wielen, maar erg licht sturen en minder 'plak aan de weg'.
by the way, ik wil hem graag verkopen,aangezien ik sinds kort op 700 meter hoogte woon alwaar het altijd 5 graden kouder is.

Gebruikersavatar
sjoerdk
Geregistreerd lid

Bericht door sjoerdk » vr 22 mei, 2009 22:50

Ook absoluut niet behelpen! :D De Anniversary is een prachtige uitvoering, daar zal vast iemand voor te vinden zijn!

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » za 23 mei, 2009 0:44

Goh, die Saab Cabrio is toch wintervast, je moet dan wel de kap optijd dicht doen :)
Trouwens een heel mooie kleur dat electric blue, die verjaardagsuitvoering is trouwens een mooie complete uitvoering.
Ik heb voor de zaak ook met twee BMW 3 serie tourings gereden, ze sturen iets strakker en je hebtt uiteraard achterwiel aandrijving.
Ik heb ook zo'n 9.3 1.8t Cabrio. Het sturen kun je makkelijk veel strakker krijgen door een struc bar tussen die voorschokbeker en vooral door dat Powerflex rubber (zie elders bij de tuning). Dat kost maar € 105 en ik heb het bij een Saabdealer laten monteren want het gaat het beste op een brug. Het is echt een wereld van verschil voor een habbekrats.
Zo'n aluminium veerpoot brug kost rond de € 175 en kun je er makkelijk zelf inzetten. Ik zou die cabrio gewoon houden, heeft ook een gunstigere afschrijving dan een sedan/sporthatch en blijft interessanter in de toekomst.

Kizzy
Geregistreerd lid

Bericht door Kizzy » za 30 mei, 2009 22:26

Die duw in de rug van de turbo maakt zeer veel goed. Haal die Michelins er misschien van onder en koop een betere band dat scheelt al zeer veel in de wegligging. Niets houd zo slecht de baan als een Michelin, het is niet voor niets dat ze niet verslijten maar verduren. Ben zelf op zoek naar andere velgen voor ander rubber. Ben eens gaan scheuren in een industrie park en moet zeggen veel fun heb ik niet gehad. De zooi is zeer vlug gaan stinken naar remmen en iets dat ik niet ken en ben er dan wijselijk mee gestopt. wel zijn de banden aan de buitenzijde van het loopvlak beginnen scheuren. Talloze scheurtjes dwars op het loopvlak. Rij al jaren met Vredesstein, daar zouden jullie toch blij mee moeten zijn, een degelijke band en goed voor jullie economie.
Die alu strut tussen de veerpoten die staat er op mijn aero uit 2000 blijkbaar standaard op

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » zo 31 mei, 2009 12:32

Klopt, daarom is het ook vreemd dat die 9.3 SS geen strut-brace heeft want de NG en de 9.3 opvolger hebben standaard een ijzeren strut-brace.
Die Anniversery heeft wel standaard geen sport-chassi, dat brengt ook al wat verbetering zonder al te veel comfort verlies. Bij het sport-chassi van de 9.3 Sport Cabrio worden de stabilisator stangen V en A imho niet veranderd, het kan daarom makkelijker zelf worden gemonteerd want het vervangen van de stabilisator stangen is een hele klus bij de 9.3 SS serie, vooral achter. De tank schijnt er dan even uit te moeten om er goed bij te komen.

Plaats reactie