Pagina 1 van 1
achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 12:28
door stevanom
Hallo
saab 900 cabrio 1995 : Als wij het dak openen gaat dat perfect tot helemaal op het einde dat paneel naar beneden moet komen... Dat blijft dus vrolijk naar de hemel wijzen.
Zit er ergens een sensor die dat moet toestaan naar beneden te komen?
Bij het sluiten werkt het als een zonnetje.
Iemand een idee of suggesties?
Vast bedankt
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 13:53
door Qabriolet
De cabrioletkap van de 900NG zit vol met switches. Lees hier maar:
viewtopic.php?f=37&t=82971
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 14:10
door stevanom
ja dat klopt... Nu duizelt het mij helemaal

snap er niks meer van.
er schijnen staalkabletjes te zijn en bij mij zit er een losse staalkabel in de koffer... Kan dat er mee te maken hebben?
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 15:02
door jaap noord
Het kan 1 van de 2 switches zijn in de zak van het dak. Die denkt dan dat het dak er nog niet in zit, en dan komt de tonneau echt niet naar beneden. De 2 switches zitten "los" in de buitenzak, en vrij makkelijk te bereiken.
Even een 2 man klusje; 1 in de kofferbak om de kofferbakdichtschakelaar te bedienen en met de andere hand 1 van de 2 switches te bedienen, en de 2 man in de auto om het dak te bedienen. Begin daar maar eens mee, de rest van de verhalen hierboven gaan over de 9-3, die heeft een hydraulisch dak. De 900NG heeft een volledig elektrisch dak.
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 15:11
door jaap noord
Lees net dat jij een kabel in in de kofferbak hebt liggen, dat is foute boel. Er horen 2 staal (fiets) kabels aan de J hendel van de tonneau motor te zitten. Deze motor zit rechts achterin. Kijk eens als die er af is geschoten, of is hij gebroken? Als hij er af is geschoten kun je deze vrij makkelijk weer monteren, oogje van de kabel op het daarvoor bestemde asje drukken, thats it!! Je moet hem dan nog wel borgen met een zogenaamde c-clip.
Maar ook zonder te borgen kun je in ieder geval voor nood het dak proberen te bedienen, en de tonneau cover zou dan moeten werken.
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 17:24
door stevanom
nu ben ik helemaal mooi in de aap gelogeerd.
Uitgezocht waar de kabel moet komen en die bevestigd.
Daarna blijkt het paneel helemaal niets meer te doen.
Maar daar bovenop ging het dak in schokjes en nu helemaal niet meer.
Resultaat : paneel omhoog en achterruit halverwege het paneel
Koffer kan niet meer open om iets uit te zoeken
dak beweegt niet meer
auto onbruikbaar, hopen dat het niet regent en voor de rest ben ik het hele ding kotsbeu.
Dit is de zesde keer op een jaar dat er problemen zijn met die kap, los van alle andere problemen!!!

Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 18:58
door stevanom
ondertussen staan we weer aan het begin van het probleem : alles werkt weer, maar bij het openen blijft het achterpaneel helemaal aan het einde van de beweging omhoog staan. Open rijden is er dus niet bij...
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: wo 06 jul, 2016 19:27
door jaap noord
Als bovenstaande ook geprobeerd?? En de kabel??
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: do 07 jul, 2016 1:23
door stevanom
de kabel veroorzaakte gewoon alle extra problemen
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: do 07 jul, 2016 11:52
door jaap noord
Dus de "extra" problemen zijn weg, en nu alleen nog de openstaande tonneau cover? Heb je de microswitches al geprobeerd?
Re: achterpaneel blijft open staan bij openen
Geplaatst: di 09 aug, 2016 9:50
door stevanom
Is opgelost. De motor van de tonneau was uit zijn steun geklikt... De steun stond blijkbaar los. Alles vastgezet, motor op zijn plaats geduwd tot hij vastklikte en : hoeraaaaaa