Alles over Liquified Petroleum Gas en Saabs
-
Pisang
- Donateur

Bericht
door Pisang » za 13 jun, 2009 22:57
Sinds kort in bezit van een 9000 2.0 LPT met Vialle LPI.
Het probleem is dat het erg lang duurt voordat de wagen na de koude start overschakelt op LPG. Soms moet ik wel een 15 a 20 minuten rijden voordat het lampje gaat knipperen. Als de wagen eenmaal op gas loopt schakelt hij na opnieuw starten gedurende de rest van de dag normaal over op gas. Kost mij aardig wat benzine op deze manier, en dat is niet de bedoeling.
Heeft iemand een idee wat dit zou kunnen zijn? Hopen dat het iets simpels is...
De zoekfunctie biedt mij geen soelaas, of kijk ik niet goed?
-
maikel_tiel
- Geregistreerd lid
Bericht
door maikel_tiel » za 13 jun, 2009 23:55
Als het goed is heb jij ook zo'n dingetje onder je motorkap...
Als het een ouder installatie is zeker, die schakelen op vacuum.
Dit is er om zeker te zijn dat je op benzine rijdt voordat je over gaat op gas, dit is om backfire tegen te gaan.
Als je dat bruine dopje er af haalt dan zit er een inbusje onder, draai die iets uit en dan schakelt hij sneller over, wel checken dat ie op benzine blijft starten.... Die van mij doet het nu binnen de minuut of te wel als ik boven de 2000 toeren kom...
-
baszwolle
- Geregistreerd lid
Bericht
door baszwolle » zo 14 jun, 2009 0:14
hoe snel loopt je temperatuurmeter op? denk dat ie temperatuursafhankelijk schakelt, koelwater moet even een vooringestelde temp halen wil ie gaan schakelen. als je thermostaat bv niet goed werkt duurt het zo lang voor de boel op temp is.
staat je meter na een minuut of wat strak in de midden?
-
Pisang
- Donateur

Bericht
door Pisang » zo 14 jun, 2009 9:48
@ Maikel-Tiel; ik zal zo even kijken, loop nog in mijn ochtendjas

. maar een dergelijk potje zit er dacht ik wel, bruin dopje ben ik niet zeker van. Mogen die ook zwart zijn?
@bas; Strak in het midden komt de meter nooit, maar ik had begrepen dat dit normaal is bij de 9000's. Iets meer dan 1/3 komt meer in de buurt...Komt binnen normale tijd op die bedrijfsstand (na ong. 5 minuten). Thermostaat wil ik er wel aan wagen, kost ook de wereld niet natuurlijk. Heb nog niet gekeken waar die zit, hopelijk een beetje bereikbaar...
-
Pisang
- Donateur

Bericht
door Pisang » zo 14 jun, 2009 12:15
Nou, inmiddels aan het inbusje gedraaid. Zit bij mij onder een wit dopje. Eerst twee slagen uitgedraaid en stilstaand getest. Af en toe boven 2000 toeren gegeven. Daarna resp een, twee, drie, vier en vijf slagen ingedraaid, tot hij niet verder wilde. Bij vier slagen kwam er wel een soort zoemend geluid uit het blok. Het heeft in elk geval allemaal niet geleid tot overschakelen op LPG. Het blok heeft toch zeker 10 a 15 minuten gedraaid. Ik heb het potje maar weer teruggedraaid op de originele stand. Ik begrijp ook niet wat dat potje doet.
Ik verdenk eigenlijk de lambdasonde, krijg af en toe check engine melding, sinds gisteren blijft dat continu in het display staan. Laat overschakelen op LPG deed ie daarvoor ook al trouwens, dus of er verband tussen is, da's de vraag. Maar als de ECU verkeerde informatie krijgt, geeft die weer verkeerde info aan de gascomputer dan regelt die ook niet goed af lijkt mij.
In elk geval bedankt tot zover.
-
baszwolle
- Geregistreerd lid
Bericht
door baszwolle » zo 14 jun, 2009 12:22
dat kan goed denk ik.
je saab ecu en lpi lopen geloof ik gelijk op, wat de ecu doet, doet de lpi regelunit ook, kijkt ie naar...of zoiets.
maar 1/3de tempmeter is ook niet echt alles, ding moet halverwege de schaalverdeling staan voor een ideale bedrijfstemp.
-
maikel_tiel
- Geregistreerd lid
Bericht
door maikel_tiel » zo 14 jun, 2009 12:38
Je had om het te testen dat ding ook wel 4 slagen uit kunnen draaien.
Maar eerst ff kijken of dat ding wel met je gas installatie is verbonden.
Bij mij is dat heel duidelijk te zien, qua elektra dan.
Dat is puur een vacuum switch, heb je vacuum dan loopt de motor dus mag ie over schakelen.
Doet ie het nog niet dan kan je hem iets verder uitdraaien, maar nogmaals, let wel op dat ie voor het gas systeem is.
Bij mijn installatie brandde de check engine lamp ook regelmatig, is niks mis mee. Heb het lampje er uit gehaald. (na met 2 specialisten te hebben besproken)
-
Pisang
- Donateur

Bericht
door Pisang » zo 14 jun, 2009 14:46
Het vacuumpotje zit gemonteerd bovenaan het schubord aan passagierszijde. Naast zo'n ingewikkeld metaalkleurig unitje met dat blauwe LPI logo erop. Maar als ik de bedrading van het potje volg gaat dat er stiekum onderdoor via een saabstekkertje naar een ander saabkastje, en daarvandaan gaat het weer via een soort verzamelrails het schutbord in. Dit hele gebeuren lijkt mij op het LPI dingetje na standaard Saab 9000 (wellicht schakeling voor cruisecontrol?)
Ik denk dus dat mijn potje niet verbonden is met het gassysteem. Verder zijn er trouwens nergens zichtbaar van dat soort potjes te bekennen onder de kap. Volgens mij zorgt de LPI computer dat er pas geschakeld mag worden wanneer de omstandigheden optimaal zijn. Een soort extra ECU die continu de gasinspuiting afregelt, en dus ook mag besluiten dat met gasinspuiting even gewacht mag worden.
De hamvraag blijft: Welke factor zorgt er voor dat de LPI computer besluit dat er overgeschakeld moet worden op LPG? Is dat
a) temp. koelvloeistof zoals Bas aanwerpt
b) temp. motorruimte
c) temp. motorolie
d) Uitlaatgasmeting
e) Draaiende motor dus vacuum, zoals Maikel aanwerpt
f) Combinatie van veel meer metingen, want waarom anders een computer speciaal voor de LPI
Uit dat grote epistel over LPI dat ergens hier valt te downloaden lukt het mij niet waardevolle info betreffende dit probleem te halen.
-
maikel_tiel
- Geregistreerd lid
Bericht
door maikel_tiel » zo 14 jun, 2009 20:33
Ff snel naar een gasboer om de hoek gaan en gewoon vragen.
Die gasten zijn vaak niet te moeilijk..
Dan heb je zekerheid..
-
Pisang
- Donateur

Bericht
door Pisang » di 16 jun, 2009 0:48
wordt vervolgd...
-
elvirisimo
- Geregistreerd lid
Bericht
door elvirisimo » di 16 jun, 2009 1:15
Een heel vreemd probleem.Vooral omdat het pas na 15/20 min overgeschakeld wordt Als het temperatuur gerelateerd was (lp4 = alleen koelvloeistof en lpe5+ = ook omgeving temperatuur) of lambda sonde gerelateerd was dan was de schakeltijd 4 a 5 minuten. Ik vrees dat je probleem in lpe zit. In ieder geval zou ik beginnen met uitlezen van lpe.
Als je wat dichter bij wonde dan zouden we een poging kunnen wagen - want interface en software heb ik toevallig

-
jochem
- Geregistreerd lid
Bericht
door jochem » di 16 jun, 2009 13:44
In ieder geval effe de thermostaat vervangen kost geen * en langere levensduur van je motor als ik zo de schaalverdeling van je meter mag geloven
-
everlast
- Donateur (2x)

Bericht
door everlast » wo 17 jun, 2009 18:32
maikel_tiel schreef:Ff snel naar een gasboer om de hoek gaan en gewoon vragen.
Die gasten zijn vaak niet te moeilijk..
Dan heb je zekerheid..
ik heb dat vorige week bij de nieuwe lpi instalatie van mijn volvo laten doen bij mesman,nieuwe software erop klaar.