saab ?

1984-1997
alfalfa
Geregistreerd lid

saab ?

Bericht door alfalfa » di 17 okt, 2006 21:46

even een vraag waar ik een objectief antwoord op zou willen (oke, echt objectief zijn de saab forummers natuurlijk niet ;))

gezien de afkeur van mn vorige auto ben ik op zoek naar iets 'nieuws'. mijn oog is gevallen op diverse saab's, voornamelijk de 9000. in het bijzonder een 9000 CS 2.0 16v burgundy uit '95, met 192dkm op de teller. uiteraard voorzien van gemakken als automatische airco, cruise controle, leder interieur, abs, airbag.

waar moet ik op letten ? ik kan nergens een 'used car guide' voor saabs vinden. is dit nu een auto die nog 4 jaar mee moet kunnen, of niet ? wat zijn de zwakke en de sterke kanten ?

hij moet overigens nog 2950 euro kosten. vind ik veel, voor een auto van 11 jaar met 2 ton op de teller, maar het is wel een plaatje om te zien. en tsja, andere auto's van 11 jaar zijn lang zo veilig niet volgens mij (ja, volvo's en mercedessen, maar die zijn saai ;))

Gebruikersavatar
nelfrikandel
Geregistreerd lid

Re: saab ?

Bericht door nelfrikandel » di 17 okt, 2006 22:11

alfalfa schreef:even een vraag waar ik een objectief antwoord op zou willen (oke, echt objectief zijn de saab forummers natuurlijk niet ;))

gezien de afkeur van mn vorige auto ben ik op zoek naar iets 'nieuws'. mijn oog is gevallen op diverse saab's, voornamelijk de 9000. in het bijzonder een 9000 CS 2.0 16v burgundy uit '95, met 192dkm op de teller. uiteraard voorzien van gemakken als automatische airco, cruise controle, leder interieur, abs, airbag.

waar moet ik opletten ? ik kan nergens een 'used car guide' voor saabs vinden. is dit nu een auto die nog 4 jaar mee moet kunnen, of niet ? wat zijn de zwakke en de sterke kanten ?

hij moet overigens nog 2950 euro kosten. vind ik veel, voor een auto van 11 jaar met 2 ton op de teller, maar het is wel een plaatje om te zien. en tsja, andere auto's van 11 jaar zijn lang zo veilig niet volgens mij (ja, volvo's en mercedessen, maar die zijn saai ;))
Ow jeee. Een 9000 Burgundy van 1995... Zo is het bij mij ook begonnen.
Ruim 5 jaar geleden, en toen met 210.000, voor net 11.000 GULDEN, en ik ben niet meer te genezen... Leer, hout, cruise, ACC, die fantastische velgen. Intussen ben ik 5 jaar, 115.000 km en 545 postings op dit forum verder...

Er zijn twee opties:
1) vlucht zolang het nog kan...
2) welkom bij de club van verslaafden...

:green_many:

alfalfa
Geregistreerd lid

Bericht door alfalfa » di 17 okt, 2006 22:40

maar is 2950 euro niet erg veel hiervoor, of is dat redelijk ?

(ik ben alfa's gewend, die dingen kosten spreekwoordelijk niks. helaas roesten ze ook nog steeds spreekwoordelijk snel. ze roesten in de folder, ondanks het gebruik van beter papier ;))

Gebruikersavatar
nelfrikandel
Geregistreerd lid

Bericht door nelfrikandel » di 17 okt, 2006 22:43

alfalfa schreef:maar is 2950 euro niet erg veel hiervoor, of is dat redelijk ?

(ik ben alfa's gewend, die dingen kosten spreekwoordelijk niks. helaas roesten ze ook nog steeds spreekwoordelijk snel. ze roesten in de folder, ondanks het gebruik van beter papier ;))
Ik vind het niet duur, zeker niet met die Km's
Is het een bezine of LPG?

Gebruikersavatar
Geert9000cse1997
Geregistreerd lid

Bericht door Geert9000cse1997 » di 17 okt, 2006 22:46

Als je slim bent: kopen kopen kopen en welkom bij de club, je kan bij geen ander automerk zoveel waar voor het geld krijgen. Ook al staat er 250.000 op de teller dan rijden ze nog fijner dan de meeste nieuwe auto's

Alex B
Geregistreerd lid

Bericht door Alex B » di 17 okt, 2006 22:48

Kijk eens op Marktplaats en andere sites, dan kan je vrij snel zien hoe de prijs zich verhoudt tot vergelijkbare 9000's.

Alex

alfalfa
Geregistreerd lid

Bericht door alfalfa » wo 18 okt, 2006 10:27

ze rijden vast fijn, maar worden de onderhoudkosten niet erg hoog met die ruime km-ervaring ?

het is overigens een benzine, geen lpg.

Skamba
Geregistreerd lid

Bericht door Skamba » wo 18 okt, 2006 11:39

Onderhoud valt mee mits er geen al te gekke dingen mee gebeurd zijn. Ik zou zeggen, vraag of je hem of je tijdens de proefrit even langs een SAAB-garage mag rijden. Daar zullen ze 'm vast wel even op de belangrijkste plekken controleren. Dan heb je in ieder geval een indicatie van hoe de staat van de auto is.

Gebruikersavatar
nelfrikandel
Geregistreerd lid

Bericht door nelfrikandel » wo 18 okt, 2006 12:24

alfalfa schreef:ze rijden vast fijn, maar worden de onderhoudkosten niet erg hoog met die ruime km-ervaring ?

het is overigens een benzine, geen lpg.
Het zijn in principe goede, robuuste auto's, maar er zijn zoals bij alle auto's dingen die slijten en kapot gaan. Als je een goede garage met wat SAAB kennis weet, dan zijn dat geen overdreven dure reparaties. Als je naar een dealer gaat ben je volgens mij meestal wel wat meer kwijt.

De echte ergernissen die ik met mijn auto heb gehad, waren te wijten aan een brakke LPG installatie en het feit dat niemand onderkende dat de Lamda sonde kapot kon zijn. Sinds die installatie eruit is en de Sonde vervangen rijdt de auto weer perfect... :applause:

Hoge kosten, eens kijken, ik heb in de 115.000Km en 5 jaar dat ik mijn Burgundy rijd zo uit het hoofd de volgende min of meer kostbare reparaties c.q. vervangingen gehad:

Startmotor (gereviseerd) bij 250.000Km
Dynamo bij 280.000Km
Motorsteunen bij 310.000Km
Airco koppeling bij 310.000Km

Meestal was ik incl. arbeidsloon 300 tot max 500 Euro kwijt.
En verder af en toe een kapotte lamp, banden, olie, beurten etc... Maar dat hebben alle auto's. Ik laat hem een beurt geven met APK, en check af en toe de olie. Verder is hij onderhoudsvrij. :roll:

Gebruikersavatar
davidjoost
Geregistreerd lid

Bericht door davidjoost » wo 18 okt, 2006 13:08

het feit dat het geen turbo is maakt hem al een stuk betrouwbaarder... :oops:

davidjoost

Gebruikersavatar
bobkoppert
Geregistreerd lid

Bericht door bobkoppert » wo 18 okt, 2006 13:36

Als de auto er spic en span uitziet lijkt mij dit niet een verkeerd bedrag. In principe een ruime en robuuste auto die in ieder geval het dubbele aantal kilometers aankan. Heerlijke reiswagen.Tweeliter niet de meest sprankelende motorisering, maar heeft wel een ijzersterke reputatie. Afhankelijk van je eisen en wat je gewend bent. Wat sportiviteit betreft helaas geen vergelijk met een Alfa, ook andere motoriseringen missen elke vorm van sportiviteit qua motor en weggedrag. Minst sterke motorisering, maar hierdoor zal de rest van de auto (onderstel en aandrijving) ook het minst te lijden hebben gehad.

Cruciaal is bij een kilometerstand als deze of de onderhoudshistorie bekend is. Zit het onderhoudsboek erbij? Kijk bij welke garage het onderhoud is verricht en bel ze op of, beter nog, ga langs; na 13 jaar SAAB is mijn ervaring dat veel SAAB dealers doorgaans zeer klantvriendelijk zijn en je zo de onderhoudshistorie mee kunnen delen of een uitdraai hiervan voor je maken. Als je geen of een dubieuze historie kunt achterhalen loop er dan met een grote boog omheen. Bij achterstallig onderhoud zijn dit wel degelijk dure bakken, maar dit geldt natuurlijk voor alle auto's in dit segment! En, als gezegd het aanbod van 9000 is behoorlijk groot, dus keus genoeg. Als je 'm koopt zoek een goede SAAB specialist (ik weet niet waar je woont). De dealer is vriendelijk en doorgaans goed, maar daar vraagt ie een hoge prijs voor. Veel plezier ermee en succes!

alfalfa
Geregistreerd lid

Bericht door alfalfa » wo 18 okt, 2006 15:54

(ik woon in drachten, in friesland. de bewuste saab - die ik overigens niet stante pede kan en wil kopen, maar goed, dr staan er meer, en over een half jaartje zal het meer met saabs nog wel niet opgedroogd zijn ;) - staat bij 'saab classics drachten', een bedrijf dat enkel en alleen saabs verkoopt en er altijd een stuk of 15 heeft staan.)

overigens vind ik het niet erg dat een saab niet zo 'sportief' is als een alfa. ten eerste is dat sportieve na 15000km snelweg wel wat vermoeiend (130km = 4000rpm...), en zo snel zijn ze nou ook weer niet hoor. ten tweede, ik vind het nu vooral belangrijk dat mn volgende auto niet weer compleet wegroest. (Het is een beetje sneue manier om je 1e autootje kwijt te raken :cry:).

overigens zijn alfa dealers ook duur. niet vriendelijk en ook niet goed, maar wel duur...

p.s. bij dit bedrijf hebben bijna alle auto's de boekjes en de complete historie er bij zitten. dat zegt ook al iets he. ook het feit dat ik nu erg veel saabs met km-standen van >200.000km zie staan is eigenlijk wel een goed teken, kom daar maar eens om bij een alfa.

(niet om alfa's een slechte naam te geven - ze rijden lekker en ik wil er ooit wel eentje, voor 'erbij', een spider of zo. maar die dingen zijn zo ongelofelijk kwetsbaar, dat is gewoon niet normaal meer.)

Gebruikersavatar
bobkoppert
Geregistreerd lid

Bericht door bobkoppert » wo 18 okt, 2006 16:27

Het door jou bedoelde bedrijf heeft volgens mij binnen het forum een goede reputatie.

Wat Alfa betreft heb ik altijd begrepen dat met de 164 het roestspook aardig is verbannen en dat de kwaliteit met dat model en daarna ook nog met sprongen vooruit is gegaan. Met de huidige modellen is roest al helemaal geen issue meer. Heb zelf nog eens een 156 JTD overwogen (tweedehands kost het geen drol) maar durfde uiteindelijk toch niet de kudde te verlaten...

Heb wel het idee dat een 9000 degelijker en bedrijfszekerder is dan zijn verre verwant de 164 maar voor de latere modellen zullen de verschillen niet meer zo groot zijn, toch?

Heb jij soms nog een 75 of 33?

alfalfa
Geregistreerd lid

Bericht door alfalfa » wo 18 okt, 2006 16:31

een late 33. overigens moet je bij de 164 wel onderscheid maken tussen de 164 (die roest nog best) en de 164 super (die roest als het goed is niet meer).

nieuwe alfa's zullen best beter zijn, maar de 'liefde' is een beetje bekoeld ondertussen. ik neem liever niet een relatief groot risico met mn spaarcentjes. (vandaar overigens ook dat ik hier post natuurlijk ;))

bertus06
Geregistreerd lid

Bericht door bertus06 » wo 18 okt, 2006 21:00

hallo

voor 2950,00 kun je wel een 145/146 van bj 1999 kopen met ts motor die roesten niet en zijn best goed 300.000 is geen uitzondering en onderhoud is relatief goedkoop

niet het karakter van een saab natuurlijk

mvg bert

Plaats reactie