Afstelmechanisme handrem

1997-2010
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Flybert
Geregistreerd lid

Afstelmechanisme handrem

Bericht door Flybert » do 23 okt, 2025 16:44

Beste Saab-collega's,

Ik heb een vraag over de correcte montage van het handrem afstelmechanisme. De remschoenen van de handrem worden aan de bovenkant uit elkaar gedrukt door een remsteller (expander). Deze is via een moer met aan de buitenzijde een vertanding, langer en korter te maken. Daarmee kunnen de remschoenen worden afgesteld. De onderstaande afbeelding geeft meer duidelijkheid.

Afbeelding

De afbeelding (uit het WIS) betreft het linker wiel. Mijn vraag is; hoe moet afstelmechanisme van het rechterwiel worden gemonteerd? Volledig identiek, dus de stelmoer ligt eveneens haast tegen de achterste remschoen, net zoals op de afbeelding? Of omgekeerd, de stelmoer ligt haast tegen de voorste remschoen. In het laatste geval geeft het verdraaien van de stelmoeren via het gat in de remschijf het gelijke resultaat (remschoenen strakker of losser). Natuurlijk kan ik zien hoe het bij onze Saab zit, wanneer ik de wielen eraf neem, maar ik wil graag weten wat de fabrieksmontage hoort te zijn.

Dank voor een reactie, Flybert

Gebruikersavatar
Flybert
Geregistreerd lid

Re: Afstelmechanisme handrem

Bericht door Flybert » vr 24 okt, 2025 22:12

Beste Saab collega's,

Voor wie geïnteresseerd is in het antwoord, zowel links als rechts liggen de stelmoeren tegen de achterste remschoen. Dat betekent dus, dat als via het gat in de remschijf, de vertande moer met een schroevendraaier naar boven wordt bewogen, links de remschoenen strakker worden gesteld en recht losser. Dit is een link https://youtu.be/EmJOMQa4Wnc naar een instructie video, die een aantal van de forum bezoekers wel zullen kennen.

Flybert

Plaats reactie