Pagina 1 van 1
Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: ma 10 nov, 2025 21:49
door Barboer
Tijd voor nieuw winter schoeisel.
Wat zijn de aan- of afraders? Ik heb jaren Vredestein Wintrac gehad, die worden lawaaiig
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: wo 12 nov, 2025 11:20
door StanvanBeek
Ik rij al jaren met Gislaved winterbanden. Heb er niets op tegen, fijne bandjes.
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: wo 12 nov, 2025 11:40
door Gele aero
Rij nu een paar jaar met Nokian rond op 17 inch en vind die prima rijden. Maar met de huidige winters in Nederland heb je wellicht aan all-season ook al genoeg. Winterbanden geven altijd wat meer geluid dan zomerbanden maar met de Nokian merk ik daar weinig van.
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: wo 12 nov, 2025 19:54
door Blacky Turbo S
Ik heb mijn winterband omgewisseld voor all-seasons van Bridgestone.
Dan komt het, qua temperatuur, niet zo nauw om ze te wisselen. Prima voor NL winterweer. En mochten we een keer naar de sneeuw willen, dan redden we het met deze ook wel. Voor een alpen/ski vakantie, is het waarschijnlijk niet de beste oplossing. Maar voor ons wel... Denk ik.
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: wo 12 nov, 2025 21:07
door LarsJanse
Ik heb goede ervaringen met Michelin alpin 6, maar is erg afhankelijk van bandenmaat, auto, persoonlijke voorkeuren en rijstijl
In het verleden dunlops gehad, en verschillende varianten vredestein winterbanden, waren ook niet verkeerd maar de Michelins gaven het meeste vertrouwen zowel droog, nat als tijdens winters weer.
4-seizoenen is voor Nederlands weer meestal ook prima. In de gemiddelde Nederlandse winter kom je ook nog voldoende weg op zomerbanden.. dus maar net wat jou het beste gevoel geeft.
Ik rijd wel op winterbanden in de winter omdat ik vaak vroeg (voor de strooiploeg uit) naar mijn werk moet.
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: do 13 nov, 2025 11:05
door Viking13
Ik rij de afgelopen jaren 4-seizoenen banden; Vredestein Quatrac Pro+, ook voor wintersport. Zeer tevreden over. gaan ook lang mee ....
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: vr 14 nov, 2025 20:53
door Gerry de Laet
Vandaag zijn de conti all seasons er weer onder gegaan ( 16 inch) Wissel in het voorjaar weer naar kumho ecsta ps 72 (17 inch). Voldoet voor mij prima; maar ieder zo zijn voorkeur.
Re: Winterbanden voor de 9-5
Geplaatst: ma 17 nov, 2025 23:04
door op
Ik ben heel tevreden met mijn Michelin Alpine. Veel grip op sneeuw, zuinig en relatief stil. En ze sturen heel fijn voor een winterband.