benzineprijzen

Dit forum is bedoeld voor auto gerelateerde onderwerpen die NIET over Saab gaan.
gunar
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door gunar » do 14 okt, 2010 14:35

willeme 1 schreef:noordzeekwik, altijd lekker
helpt, net als de paling, ook tegen straling

Wat zie er weer stralend uit !

Magnetronmaaltijden, elke dag.

Weeg geen grammetje te veel. Uitgebalanceerde mix, zware metalen en rabarber.
Niks overgewicht, wel ietswat uitgemergeld. En ?

Kom nog elk 1/2jaar op en door de controle :wow:

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door carlsson » do 14 okt, 2010 15:27

Tja, de EU dat zorgt mede voor de bescherming van de markt in Europa tegen dumping van producten van elders.
Veel van die producten voldoen b.v. niet aan veiligheids- en gezondsheidseisen, en als ze dat wel doen schroeven we die eisen gewoon op.
Hetzelfde doen b.v. Amerikanen ook om hun markt te beschermen. Dus dat is niets bijzonders en kan binnen de GATT afspraken.
Dankzij Europa komt Goudse kaas straks alleen uit Holland én is die tevens alleen gemaakt van melk van Hollandse koeien, dus ook regionale belangen krijgen de nodige aandacht.
Trouwens die verplichte aanduiding van de prijs van een product per kilo in de supermarkt, dat hebben we ook aan Brussel te danken. Kun je wel mooi zien welk het product het goedkoopste is zonder rekenmachine.
Per saldo heeft de consument baat bij al die regels uit Brussel, anders waren er niet zoveel lobbyisten in Brussel om ze zo lang mogelijk tegen te houden :wink:

Gebruikersavatar
escort77
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: benzineprijzen

Bericht door escort77 » do 14 okt, 2010 16:14

carlsson schreef:Dankzij Europa komt Goudse kaas straks alleen uit Holland én is die tevens alleen gemaakt van melk van Hollandse koeien, dus ook regionale belangen krijgen de nodige aandacht.
Dat is dus niet waar, alleen de tekst "Gouda Holland" is beschermd. Om het maar even makkelijk te maken...

Maar goed, dit gaat allemaal weer errug off-topic... (en ja, ik doe daar zelf net zo hard aan mee...)

Gebruikersavatar
edwardk
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door edwardk » zo 17 okt, 2010 17:02

millerman schreef:Als de EU er niet was, zou de transportsector echt nog veel meer kosten hebben.
Wij hebben van alle EU landen de minste transportkosten, we wonen met z'n allen in de achtertuin van de raffinaderij
maar de benzine is op Engeland na geloof ik hier het duurste :roll:

Gebruikersavatar
millerman
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: benzineprijzen

Bericht door millerman » zo 17 okt, 2010 23:40

Heeft niets met de EU te maken, dat is de taks van de overheid. Als de EU er niet was, zou het moeilijker zijn over de grens te tanken (elke keer die grenscontrole) en kon de accijns nog wat omhoog.

Voilà
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door Voilà » ma 18 okt, 2010 16:06

De prijs van de benzine / diesel zal me op dit moment worst wezen.....
Vanwege die vervloekte stakingen is er vandaag helemaal geen diesel te krijgen, hier. De 6 pompen waar ik was vanochtend, hadden allemaal geen diesel meer.
Gelukkig kan ik nog 650 km rijden volgens de display: daar kan ik vrijdag net de Nederlandse grens mee halen :-)

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door carlsson » ma 18 okt, 2010 16:24

Tja, die Fransen hebben geen zin op tot hun 62e te werken, laat staan hun 67e wat de standaard gaat worden.
Een collega van mij was afgelopen week in Lourdes :roll: , gelukkig had de bus net 500 liter diesel getankt. Die rijdt namelijk 1 op 4 een heeft dan een actieradius van 2.000 km.

Gebruikersavatar
edwardk
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door edwardk » do 28 okt, 2010 22:22

@ willeme, dat wist ik allang hoor

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door carlsson » vr 29 okt, 2010 0:59

Dat kwartje is niet van Kok maar van Beatrix, dat steken Shell en andere monopolisten zich namelijk in de zak. Gek dat de NMA daar nooit naar verder heeft gespeurd of wordt dit orgaan achter de schermen van deze klus afgehouden.

Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door GHIA » vr 29 okt, 2010 10:30

Pssssst ....

Niet over het koningshuis beginnen, dan trek je een beerput open ...

Niet doen ...

Gewoon in sprookjes blijven geloven, maakt het allemaal veel makkelijker ... :-P+

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door carlsson » vr 29 okt, 2010 12:58

Nee, maar het is wel vreemd dat in een land met zoveel raffinage capaciteit de netto prijs van brandstof wel hoger is. We zitten hier in de achtertuin van de brandstofboeren. Mogelijk spelen de strenge milieu- en veiligheidsnormen rond om de exploitatie van een tankstation nog een rol. Daar is de laatste jaren heel wat geld in geïnvesteerd.
Mogelijk heeft Willeme 1 naar de netto prijzen aan de pomp gekeken, dat maakt ook wat uit, want daar zijn verschil tot 5 cent heel normaal en soms wel meer. Dat ligt dan aan de omzet en de marge die de pomphouder grotendeels zelf bepaald. Bij ons in de omgeving zijn twee pompen, een van Total en een van Shell, die laatste is altijd 5 cent goedkoper per liter.
Dat dan in Zweden de brandstoffen netto goedkoper zijn is wel vreemd gezien de uitgestrektheid van dat land en de bijkomende transportkosten. Heel Zweden bevoorraden dat is geen sinecure, zeker in de wintermaanden :cry: Daarnaast is het in zo'n dun bevolkt land iets moeilijker om een flinke omzet op een station te maken qua liters.

Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door GHIA » vr 29 okt, 2010 13:24

Wat is tegenwoordig nog wel goedkoper in Nederland ...

Enneh, is die hut van de zoon van Bea al verkocht, ik wacht nog op een gedeelte van de teruggave van mijn belasting ... :wow:

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door carlsson » vr 29 okt, 2010 17:43

@Melle Z, daar worden ze steeds beter in, laatst een naheffing van € 50, omdat ik kennelijk € 1 te weinig loonbelasting had afgedragen. Schijnt weer wat nieuws te zijn sinds 1-7-2010. Of € 6 administratiekosten bij een Mulderbon, krijg je nooit terug ook al was het misschien een vergissing.

@Ghia, ga je er van uit dat Prins W.A. winst gaat maken bij de verkoop, al is dat zo daar kunnen we dan toch naar fluiten. Is al net zo'n krent als zijn moeder :cry:

Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door GHIA » vr 29 okt, 2010 18:19

Daar had ik nog niet eens aan gedacht.

Maar volgens mij is de prijs zo hoog, dat ie toch nooit verkocht wordt, het wordt slechter weer, hij zal er dus wel weer zitten ...

Ach ja, de macht van het ko... ehh geld ...

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Re: benzineprijzen

Bericht door carlsson » vr 29 okt, 2010 18:55

W.A. heeft nog een leuk buitenhuis in Argentinië gekocht, mooi gesitueerd bij een prachtig meer en in een goed beschermd luxe bungalowpark 8)
Gelukkig is het daar wat rustiger en de bescherming is ook niet zo'n ingewikkeld, want die moeten wij als trouwe onderdanen/horigen uiteraard betalen.

Plaats reactie