130 liter voor €150

Alles over Liquified Petroleum Gas en Saabs
Plaats reactie
Gebruikersavatar
web
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door web » wo 17 jul, 2019 10:45

verde900 schreef:
di 16 jul, 2019 19:07
Kleinere kofferbak, af en toe op benzine rijden, beperkingen in het buitenland..
Roze bril op?
Kofferbak onveranderd, dubbele actieradius, desnoods altijd nog benzine kunnen rijden als je geen gas kan vinden (maar dat heb ik in 16 jaar LPG nog nooit hoeven doen eigenlijk). Een reserve brandstof systeem is ook altijd handig als één van beide dienst weigert. De problemen die jij ziet zijn alleen grote problemen als je koste wat het kost elke cent wil besparen en dus in de paniek schiet als je één kilometer benzine rijdt.

Ik zie het probleem dus niet. Met diesel, ik heb tussendoor twee keer een diesel gehad, rijd ik altijd met een soort schuldgevoel door de roetpluimen (zichtbaar of onzichtbaar). Je moet een nieuwe hebben anders mag je veel steden niet meer in, dus zit je met hoge afschrijving naast de torenhoge wegenbelasting. De met vele kilo's extra isolatie onderdrukte dreun (veel gebrul weinig wol), gitzwarte olie aan je vingers, geklieder met stinkende kleverige vulpistolen aan de pomp en het beperkte toerenbereik maken het af. Ik voel me niet thuis in een diesel.

Maar gun jou je roze bril ook hoor ;)

Diesel heeft een lekkere actieradius tov benzine, dat wel. Je moét alleen veel rijden door de enorme wegenbelasting. Dat is bij G3 beduidend minder erg. Ik kan m'n gasbak gewoon houden als ik straks op fiets afstand van m'n werk woon.

Gebruikersavatar
jaap noord
Geregistreerd lid

Re: 130 liter voor €150

Bericht door jaap noord » wo 17 jul, 2019 18:48

Ben even te beroerd om eea om te rekenen, maar ik rij 400km op 22kg CNG.
Wat het nu is weet ik niet, maar toen ik hem kocht, was het motto ongeveer, even heel kort door de bocht: verbruik als een diesel; wegenbelasting als benzine, alhoewel dat nu onder gas valt, G3 toch?

Gebruikersavatar
Tubbe
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Tubbe » wo 17 jul, 2019 21:11

Ja CNG heeft dezelfde categorie MRB als LPG-G3

Sapphire
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Sapphire » do 18 jul, 2019 3:59

web schreef:
wo 17 jul, 2019 10:45
Een reserve brandstof systeem is ook altijd handig als één van beide dienst weigert.
Vooral als dat de benzinepomp is (die vrijwel altijd opgeeft bij koude start) want dan doet niks het meer :lol: En als de LPG pomp (of ander onderdeel) dienst weigert heb je de auto weer zoals hij uit de fabriek kwam. Kortom tot zover het nut van twee brandstofsystemen.

Enfin, hele topic is eigenlijk zinloos, het blijft toch in the end een soort David vs. Goliath: in dit geval verde900 + Sapphire tegen een overweldigende populatie LPG-evangelisten :lol:

Mooi voorbeeld dat de meerderheid niet altijd gelijk heeft :lol: 8)

Gebruikersavatar
Tubbe
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Tubbe » do 18 jul, 2019 7:15

Heb toch tweemaal ondanks falen van mijn benzinepomp met hulp van wat remreiniger kunnen starten en de bus was nog niet leeg voordat de installatie overschakelde. Kortom ik kon laat in de avond gewoon 250 km rijden naar huis. Uiteindelijk niet direct naar huis maar naar een forummer die een benzinepomp verkocht. De volgende dag thuis op de oprit vervangen en de boel reed weer op twee systemen.
Twee systemen bieden op zn minst meer terugvalopties dan een systeem. Daarnaast merk je op Lpg ook al problemen die op benzine nog niet merkbaar zijn zoals falende DIs. Dat scheelt je dan langs de kant komen staan.

Pffff waarom is dit zo’n strijd jongens?

Gebruikersavatar
verde900
Donateur
Donateur

Re: 130 liter voor €150

Bericht door verde900 » do 18 jul, 2019 7:42

Als reactie op "kijk mij eens slim zijn op lpg"?
En daarbij dan meteen maar alle niet lpg rijders als dom wegzetten?
Zo'n gaspot vraagt wel een plek en dus ook ruimte, zeggen dat dat niet zo is kenmerkt de roze bril, in 'n oudere auto met 'n hogere uitstoot zal het vast iets bijdragen aan een verlaging van de uitstoot maar komt natuurlijk niet in de buurt van de uitstoot van 'n jonge cq nieuwe auto.
Gas is ondertussen toch ook echt 'n dood paard zonder toekomst gebleken..

Gebruikersavatar
web
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door web » do 18 jul, 2019 13:52

Ik zie niet wie jou dom genoemd heeft hoor, maar ik zal er wel overheen lezen.
verde900 schreef:
do 18 jul, 2019 7:42
Gas is ondertussen toch ook echt 'n dood paard zonder toekomst gebleken..
Voorlopig nog springlevend. De toekomst strekt weliswaar verder dan diesel in personen auto's, maar inderdaad niet verder dan benzine. Dat ligt vooral aan zwalkend irrationeel overheidsbeleid en niet zozeer aan het concept zelf.

De tank kost ruimte, dat is een feit. Niemand ontkent dat. Maar de tijden van een torpedo die de halve kofferbak in beslag neemt en ook nog eens de laadopening permanent half blokkeert zijn echt voorbij. Nu benut het alleen wat ruimte die anders lastig te benutten is ; de volledige kofferruimte blijft vrij. Dus dat offer is voor mij te verwaarlozen. Wil ik toch een reservewiel mee, dan pak ik een compact thuiskomertje, die ik dan kan plaatsen waar het me uitkomt, desnoods op het dak of in de aanhanger :wink:

Wil je echter altijd een reservewiel bij je hebben én je hebt de volledige originele laadruimte nodig, dan moet je beslist geen gas nemen! Gelukkig hebben we keuzevrijheid ;)

Gebruikersavatar
verde900
Donateur
Donateur

Re: 130 liter voor €150

Bericht door verde900 » do 18 jul, 2019 15:24

Zo is het

Gebruikersavatar
Dikketrip
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Dikketrip » do 18 jul, 2019 22:49

Verrassing;)

Veel nieuwe auto’s hebben geen eens een thuiskomer of reservewiel.

Tja uitstoot nieuwe auto’s oude auto’s
Er zijn nieuwe auto’s met meer uitstoot dan oude auto’s

Een eend reed ook al 1 op 20
En er zijn veel grote diesels die 1 op 15 rijden

Wist je dat een hoop plug-in hybride V60 1 op 15 diesel rijden.

https://www.autoweek.nl/reviews/artikel ... um-2014-2/





Wat ik al zei:

Je kan iemand die bang is voor lpg niet overhalen;)

En al je lpg problemen kun je zo uit je mouw schudden want je bespaart

Op 55 liter tanken elke keer 55,-
Daar dek je makkelijk elk probleem mee.

Ik kan van het geld wat ik bespaar elk jaar een hele nieuwe lpg installatie er in laten leggen als het nodig zou zijn.

Paar jaar geleden koppeling vervangen 1200,- hou ik nog 1300,- over.. Crazy!!


Koop een auto waar de installatie al in zit.
Zo dra je meer liter tankt per maand dan je belasting meer kost.

Das 30,- extra belasting is 30 Liter per maand.
Is lpg al rendabel;)

Tank je meer dan 30 liter elke maand? De rest is winst;)


Vakantie vorig jaar 1500km +_

3000km retour

300Liter

195,- (lpg prijs hoog 0,65ct)

Crazy!!!

collega
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door collega » do 18 jul, 2019 22:57

Maar er is er natuurlijk 1 nog goedkoper en schoner, maar wel met iets minder bagageruimte:

Mijn vrouw en ik fietsen dit jaar van Orleans naar Tours! Het gaat niet hard, maar het is wel mooi, zo langs de Loire. De hele vakantie trouwens maar 3 Saab's gezien, 2 9-3's, waarvan 1 in de garage van het hotel waar we nu zijn, en één 900 Classic

Prachtig item is dit trouwens aan het worden:

gepassioneerde gasboeren, gepassioneerde oliestokers en gepassioneerde benzinista's die elkaar ervan proberen te overtuigen wat het beste is om hun Saab-passie te kunnen blijven rijden.

Enne, natuurlijk heb ik gelijk, en jij ook, en jij ook!

Gebruikersavatar
Dikketrip
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Dikketrip » do 18 jul, 2019 23:12

jaap noord schreef:
wo 17 jul, 2019 18:48
Ben even te beroerd om eea om te rekenen, maar ik rij 400km op 22kg CNG.
Wat het nu is weet ik niet, maar toen ik hem kocht, was het motto ongeveer, even heel kort door de bocht: verbruik als een diesel; wegenbelasting als benzine, alhoewel dat nu onder gas valt, G3 toch?
Audi heeft een hele G lijn

Das ook Cng dacht ik.

1.10 per kg?
400/22
18,18 km per 1.10

Ongeveer gelijk dan wel iets duurder in verhouding tot de lpg prijs als je 1 op 10 rijd.
Mijn 2.0 turbo is net zo duur in verbruik als jouw auto,

Wat rijd u?

Gebruikersavatar
Dikketrip
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Dikketrip » do 18 jul, 2019 23:22

sprankel schreef:
wo 10 jul, 2019 12:00
CNG is een stap achteruit tegenover LPG

-CNG word als gas vorm opgeslagen waardoor de tank een veel hogere werkdruk moet hebben, 200 bar in plaats van 7.5 bar wat als resultaat heeft dat de tanks veel zwaarder zijn, de ophanging moet dus mee aangepast worden (wat ombouw duur maakt) maar het extra gewicht maakt dat de uitstoot niet lager ligt dan op LPG in tegenstelling tot wat men laat uitschijnen.

-CNG heeft een explosiegrens van 5 tot 15%, LPG 2,2 tot 9.5%, benzine 0.6 tot 8%. Gezien de motoren ontworpen zijn om op benzine te rijden, LPG gaat iets lastiger worden omdat de LEL op 2.2 ligt ipv 0.6, CNG is nog lastiger gezien de LEL naar 5% gaat.

-CNG word uit de grond gehaald waar brutaan en propaan een bijproduct is van zowel ontginning als het raffineren van ruwe aardolie. Propaan en brutaan is dus afval wat in hedendaagse tijden wel gebruikt word om elektriciteit mee te produceren in plaats van het gewoon af te fakkelen. Het is echter veel efficiënter om erop te rijden, op LPG rijden en aardgas gewoon in de grond laten zitten is het meest logische om te doen.

-Een van de grote voordelen van CNG is dat het uit de fabriek komt, geen ombouw achteraf en dus niet meer dat kastje muur verhaal tussen garage en LPG installateur. Echter de garages kennen niets van CNG of LPG, er zijn garages die hun CNG wagens die ze zelf verkopen achter de rug van hun klanten naar LPG specialisten brengen omdat ze er zelf niet aan uitgeraken. De techniek voor CNG is overigens dezelfde als die van LPG, heel veel LPG injectoren kunnen bijvoorbeeld zonder aanpassing ook CNG inspuiten.

-CNG is duurder in brandstofprijs exclusief taksen of accijnzen.

-Rijden op CNG is in tegenstelling zoals men het nu verkoopt allesbehalve nieuw en bestaat al sinds er op LPG gereden word. Met name regio's die rijk aan aardgas zijn maar arm aan aardolie en dus ook propaan/brutaan zijn populair om op CNG te rijden. Waarom krijg je nu dan plots hier premies om op CNG te rijden? Omdat de afzetmarkt voor aardgas in elkaar aan het zakken is.
Cng is gewoon een nep uitvinding. Weer een mooie truuk om meer geld te verdienen. Extra 3-4K op een auto
;)

De zelfde auto op lpg ombouwen is bijna 2x zo goedkoop
En lpg is prijs technisch in afgelegde km’s bijna de helft vd prijs.

So you dont fool me;) bedoel ik niet jou he, maar de fabrikanten;) ik ondersteun jouw verhaal.

Met Cng ga je er op achteruit ten opzichte van lpg

Gebruikersavatar
Dikketrip
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door Dikketrip » do 18 jul, 2019 23:28

collega schreef:
wo 10 apr, 2019 23:51
Vandaag 65 liter LPG getankt voor € 40 (rij ik 550 km mee, 7.3 ct per km) en 65 liter benzine voor € 110 (rij ik 650 kilometer mee, 17 ct per km).
Heb die benzine nou eenmaal nodig als reserve en om te starten, maar begrijp steeds minder waarom niet iedereen overstapt...

En het is nog schoner ook
Haha het is jouw topic;)

Grappig.


Cng tanken is echt crap langs de routes die ik rijd. Mijn collega had een Cng.. na een jaar verkocht;)

Moest altijd omrijden voor Cng hij was er klaar mee.

collega
Donateur (3x)
Donateur (3x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door collega » vr 19 jul, 2019 0:33

Ik weet dat het mijn topic is. Ik geniet gewoon van alle passie die mijn saabgenoten over dit onderwerp tentoonspreiden!

Gebruikersavatar
op
Donateur (4x)
Donateur (4x)

Re: 130 liter voor €150

Bericht door op » vr 19 jul, 2019 14:56

Gas is ondertussen toch ook echt 'n dood paard zonder toekomst gebleken..
Zegt de dieselrijder........

Plaats reactie