Duurste cabrio....?

Voor alle Saab cabrio rijders
Gebruikersavatar
Vyv
Moderator + Donateur
Moderator + Donateur

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Vyv » zo 14 mei, 2023 21:17

Er wordt niemand de mond gesnoerd, er werd alleen gezegd dat het niet de beste discussie was. En dat was ook zo. Klaar, wegklikken en verder scrollen.

Gebruikersavatar
Tjøørd
Donateur (6x)
Donateur (6x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Tjøørd » zo 14 mei, 2023 21:18

Ja dat :O:

Gebruikersavatar
RoelandV
Geregistreerd lid

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door RoelandV » zo 14 mei, 2023 21:39

Style&Co schreef:
zo 14 mei, 2023 21:06
qua moderator... that would be me. In real life (zakelijk en prive) ben ik wars van de mond snoeren. Sterker nog, dat levert vaak interessante inzichten op . Mochten andere forummers ook aanstoot hebben genomen aan mijn (geplaatste) mening als moderator dan zal ik daar mijn conclusies aan verbinden en verzoek ik de administrators om mij moderator af te maken. Fair & square
Ik vind jouw reacties juist prima. Juist de vrijheid om te schrijven wat je vindt en leren van elkaars inbreng is een groot goed.
Dat geldt niet alleen voor Saabforumleden, maar ook voor moderatoren van het forum. Ik heb van deze discussie weer veel geleerd.

Begrijp alleen nog steeds niet waarom men een voor een klant op maat gebouwde Saab te koop zet op Autoscout24.

Gebruikersavatar
Mrwhoopie
Donateur (5x)
Donateur (5x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Mrwhoopie » zo 14 mei, 2023 21:53

safety first schreef:
za 13 mei, 2023 22:45
Klopt, Victor vertelde het mij toen ik hem interviewde voor Saabberichten... een vreselijke kleur, een soort koper".
En hij had gelijk. De kleur is totaal niet des Saabs en is enkel mooi als de zon er op staat, anders is de kleur te donker.

Ik weet nog heel goed toen ik de eerste keer een Independece in het echt zag dat het mij vies tegenviel. Als Saabfreak draag ik de Independence Edition natuurlijk wel een warm hard toe want de rest van de wagen is wel subliem.

Gebruikersavatar
Henk-Jan
Donateur
Donateur

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Henk-Jan » zo 14 mei, 2023 22:06

RoelandV schreef:
zo 14 mei, 2023 21:39
Begrijp alleen nog steeds niet waarom men een voor een klant op maat gebouwde Saab te koop zet op Autoscout24.
Gratis PR?

Gebruikersavatar
Wouter
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Wouter » zo 14 mei, 2023 22:17

Well, that escalated quickly. :D

Gebruikersavatar
Oosthoek
Donateur
Donateur

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Oosthoek » zo 14 mei, 2023 22:46

Afbeelding

Gebruikersavatar
Fredje65
Donateur (5x)
Donateur (5x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Fredje65 » ma 15 mei, 2023 9:15

Style&Co schreef:
zo 14 mei, 2023 21:06
qua moderator... that would be me. In real life (zakelijk en prive) ben ik wars van de mond snoeren. Sterker nog, dat levert vaak interessante inzichten op . Mochten andere forummers ook aanstoot hebben genomen aan mijn (geplaatste) mening als moderator dan zal ik daar mijn conclusies aan verbinden en verzoek ik de administrators om mij moderator af te maken. Fair & square
Nergens voor nodig, hoor!

Gebruikersavatar
Saapie
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Saapie » ma 15 mei, 2023 19:44

Enige tijd geleden was ik in de loods waar deze cabrio werd opgebouwd. En met de eigenaar ben ik er omheen gelopen. Ik moet bekennen, dat ik de uitvoering zelf niet mooi vind - de kleur is niet mijn ding - maar deze auto is echt met kunde en passie gebouwd, niet voor de handel, maar voor een echte liefhebber die alles al heeft, maar deze nog niet. Deze categorie Saabliefhebbers zitten hier niet op het forum - vrees ik. Me myself included. Ik ben een zeeuwse groninger

Hier wordt veel en snel geoordeeld op basis van foto’s - ik maak mij daar ook soms schuldig aan. Maar dit is echt wel een bijzonder project. Waar veel geld en uren in is ingegaan.

MvR
Geregistreerd lid

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door MvR » ma 15 mei, 2023 20:56

niet voor de handel, maar voor een echte liefhebber die alles al heeft, maar deze nog niet.
En toch stond 'ie te koop. Hoe/waarom dan?

Enig zoekwerk levert op dat een Echte twee jaar geleden in Duitsland te koop stond voor een vraagprijs van 55k. Die was redelijk vlot weg, maar niet voor de vraagprijs. Verder zoekwerk leert dat zeker twee RHD auto's vanuit GB gekomen zijn en omgebouwd zijn tot LHD. Mogelijk zijn die in NL gekomen. Een ander artikel suggereert schimmigheid wat betreft het aantal auto's dat gebouwd is nadat het officiële aantal van 37/38/39 (daar gaan we al) bereikt was.

Iemand of iets (het Saab museum?) zou er goed aan doen om de chassis# van de oorspronkelijke serie ergens te vermelden. Dat voorkomt in de toekomst teleurstellingen.

In de jaren '60 bouwde Colin Chapman voor Ford een stel Lotus Cortina-modellen. Een zeer beperkt aantal. Ondertussen zijn er ook meer Lotus Cortina's op de weg dan er ooit zijn gebouwd. En zo zijn er nog wel een paar fabrikanten te bedenken die limited editions lieten bouwen - en waarvan er nu meer zijn dan het oorspronkelijke aantal.le

Gebruikersavatar
Saapie
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Saapie » ma 15 mei, 2023 21:02

Wat maakt het uit waarom een auto te koop staat? Wellicht durfde de eigenaar er niet in te rijden - te mooi. Of vloekte de kleur van de koets met de lippenstift van mevrouw.

Feit is dat in dit topic wordt “gezeikt”. En dat is in dit geval onterecht.

Ik heb naast de auto gestaan. Er is erg veel aandacht, liefde en geld in dit project gegaan.

Gebruikersavatar
busy
Donateur (4x)
Donateur (4x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door busy » ma 15 mei, 2023 21:21

Waarvan ook op Facebook verslag is gedaan Prachtige auto met zorg omgebouwd zoals we dat van de mannen uit het noorden gewend zijn.

MvR
Geregistreerd lid

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door MvR » ma 15 mei, 2023 21:24

Link?

Gebruikersavatar
J.vandermeulen
Donateur
Donateur

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door J.vandermeulen » ma 15 mei, 2023 21:51

Jongens, jongens, jongens. Doe ff normaal. Does lief naar elkaar.

Gebruikersavatar
Mrwhoopie
Donateur (5x)
Donateur (5x)

Re: Duurste cabrio....?

Bericht door Mrwhoopie » ma 15 mei, 2023 22:17

Bon, ik ga ook nog eens reageren. De aannames die hier gedaan worden creëren woorden die niemand gezegd heeft en de woorden die wel gezegd zijn zou ik dan graag eens weerleggen.

Deze wagen is duidelijk mooi opgebouwd en kan al van aan de start van het project geen Independence replica zijn want hij heeft het oude dashboard, dus dat zal de bouwer ook zeer duidelijk gecommuniceerd hebben. Deze wagen is dan ook opgebouwd naar een belastingstelsel (youngtimer) dat enkel in Nederland economisch interessant is. Dus voor de nuchtere Belg is dit gewoon een gefacelifte 2005 cabrio met de Independence als inspiratiebron en dat is best mooi gelukt. Dus zeker alle hulde aan de bouwer, echter heb ik meer van deze ombouwen gezien waar de afwerkingsgraad toch hoger lag, maar dat is net het mooie. Meerdere Saabspecialisten kunnen dit trucje en het Saabwereldje is ook heel klein. Hoe je het ook draait of keert alles komt alijd van de bekende namen en die doen het allen super, ieder met zijn eigen sausje maar allen maken mooie dingen.

Dus nergens werd de bouwer of vorige eigenaar afgekraakt, wel werd de vraagprijs in vraag getrokken en degene die dat deden (mij inc.) hebben ongelijk want de wagen is al verkocht of het aan die prijs is en waarom etc maakt allemaal niet uit er is een nieuwe eigenaar blij met deze Saab.

En dat brengt me naadloos bij het volgende, ik wou woorden weerleggen...

Ik heb in dit topic al een paar maal gelezen dat de Saabforum.nl-leden voor een dubbeltje op de eerste rij willen zitten, dat we geen echte liefhebbers meer zijn, dat we enkel azijn drinken.

Het spijt me dit te moeten lezen, hier is op geen enkele Saab bespaart geweest, ik ben mijn ten volle bewust van welke onderdelen zeldzaam worden en dat dan de prijs omhoog gaat van die onderdelen. Meer nog ik heb een Hirsch Fetisj en die onderdelen swingen al helemaal de pan uit maar aan de andere kant... als je eens kijkt wat Porsche of Mercedes of BMW vragen voor hun top-off-the-line items... dan valt het allemaal mee.
Onze geliefde Saabjes zijn nu te koop aan zeer lage prijzen, niet raar 13 jaar nadat de laatste wagen van de band rolde, dus mensen met een klein budget kopen soms verkeerdelijk een rijdend lijk en willen dit graag goedkoop rijdend houden en ook daar lijkt mij niets mis mee. Je kan echter niet verwachten dat je met een kleine beurs de onderdelen kan scoren die zeldzaam zijn en die het verschil maken tussen een 'gewone' Saab en een Saab met al de gewilde goodies en opties. En daar mag gerust een duidelijk verschil tussen zitten.

En ja ik wil dus weerleggen dat hier enkel azijnpissers zitten en geen liefhebbers meer zijn... hier zijn topics genoeg van actieve leden die haast een dagboek van hun wagen hier online hebben staan.Ikzelf post niet meer veel omdat ik niet weet of iedereen er nog op zit te wachten.

Maar heel dit forum heeft voor mij vriendschappen voor het leven gegeven en mijn Saabvirus alleen maar aangewakkerd en het feit dat ik hier dagelijks blijf ronddwalen zegt genoeg... maar iedereen zijn Saab is anders en heeft een ander doel, iedereen zijn beurs is anders en leeft daar naar.

Dus aub kom overeen en heb respect voor elkaar een kritische noot moet kunnen want daar worden we slimmer van.

ForumPaus modus: Uit.

Plaats reactie