Nieuwe aanwinst

1997-2010
Alex B
Geregistreerd lid

Re: Nieuwe aanwinst

Bericht door Alex B » zo 21 jun, 2026 13:23

Jazekers, maar zoals je op de foto kunt zien was het belangrijkste deel van dat gat weggebroken, dus nul greep. De pen die uit de nieuwe moest was door de fabriek gemonteerd en die was dus wat aan de dikke kant waardoor ie er amper uitkwam. Zodoende werd een operatie van normaal 10 seconden een heel gedoe.

Alex

Alex B
Geregistreerd lid

Re: Nieuwe aanwinst

Bericht door Alex B » za 27 jun, 2026 19:19

Dan was het vandaag tijd om eens achter de poelie te gaan kijken naar eventuele olielekkages. En dat was voor de verandering eens een klusje dat makkelijk ging. Na het vliegwiel geblokkeerd te hebben, riemspanner in de slaapstand te hebben gezet en wiel en afdekplaat te hebben verwijderd was het de beurt aan de bout van de poelie. Die ging makkelijk los zonder gebruik van groot materieel, de poelie kwam zo van z'n plaats en toen werd dit zichtbaar:
Afbeelding
Een spoortje olie op de keerring, droog op de O-ring, dus geen noodzaak om het deksel te verwijderen. Ik heb het vermoeden dat de vorige eigenaar hier al aan het vervangen is geweest, maar dat de keerring het niet helemaal afsloot. Keerring vervangen, kwam er zo goed als schadevrij uit met hulp van zo'n recent aangeschafte verwijderbaar, nieuwe kon ik er zo indrukken, geen intikken met de oude ring als buffer nodig. Moeders gaat een week met de auto op pad, daarna zien we weer hoe het zich gehouden heeft. Daarna weer poelie op z'n plaats, riemspanner geactiveerd, vliegwieltooltje verwijderd en toen starten en even laten draaien. Geen zichtbare lekkage, dus klepje dat het vliegwiel afschermt gemonteerd, plastic afdekplaat in de wielkuip en daarna het wiel er weer op en klaar was het. Hopen dat het geholpen heeft.

Los van deze olielekkage heeft ook deze motor last van dat de hele boel aan de onderkant rondom tamelijk nat van de olie is, net als de zwarte 9-5 en de 9000. Gaat die vloeibare pakking na zoveel jaar doorzweten en moet die vervangen worden? Met drie motoren die hetzelfde euvel vertonen begint het nogal epidemisch te worden.

Alex

Alex B
Geregistreerd lid

Re: Nieuwe aanwinst

Bericht door Alex B » zo 09 aug, 2026 18:18

Terug van vakantie in Gdansk en omgeving. Genoten van goede wegen in Zweden en Polen en het kunnen rijden met grote-mensensnelheden zonder bang te hoeven zijn voor boetes waarvoor je een vitaal orgaan moet verkopen om ze te kunnen betalen. Auto hield zich prima.
Nu dat ik er veel mee gereden heb vielen me twee dingen op in de aandrijflijn:
- als je rustig rijdt en je geeft na een stukje uitrijden weer een beetje gas voel je eerst dat er contact wordt gemaakt tussen twee raakvlakken voordat er weer kracht op de wielen komt. Het kan zijn dat je ook een zacht tikje hoort, ik weet het niet zeker. Iets dat vaker voorkomt? Speling in de omvormer of automaatbak?
- als je bij ca 100/120km/u flink gas geeft en de bak niet terugschakelt naar z'n vier dan gaan er wat schokken door de aandrijflijn, twee/drie stuks vrij snel achter elkaar. De keren dat het gebeurde nam ik gas terug en dan was het meteen over. Een aantal keren kreeg ik het gevoel dat ie dicht tegen doorschieten aanzat maar dan ging het toch goed. Ik dacht eerst aan misfires, maar de motor laat geen onderbrekingen horen en ook de toerenteller blijft constant. Iets in de bak? Tijd om olie te verversen?

Alex

Gebruikersavatar
9323
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Nieuwe aanwinst

Bericht door 9323 » zo 09 aug, 2026 18:28

Dat tikje zou kunnen liggen aan de subframebussen.

Alex B
Geregistreerd lid

Re: Nieuwe aanwinst

Bericht door Alex B » ma 10 aug, 2026 19:48

Hoe? Ik kan me iets voorstellen bij een motorsteun, als er daar een gaar is dat de motor een beetje kan kantelen en dat je daar iets van hoort, maar bij subframebussen zie ik het niet helemaal voor me.

Alex

Plaats reactie