dat kun je hem vragen.Wouter schreef: ↑wo 22 jul, 2026 12:15Maar heeft Dirk ze op voorraad uitsluitend voor de vloot van Saabpartners? Of ook voor andere consumenten?
Takata airbag recall
-
busy
- Donateur (4x)

Re: Takata airbag recall
-
Oosthoek
- Donateur

Re: Takata airbag recall
Saab is failliet gegaan in 2012 en Takata in 2017. Niemand heeft hier verantwoordelijkheid voor.frits 9-3 schreef: ↑di 21 jul, 2026 11:31Ik begrijp niet waarom, in het geval van Saab in NL, dit niet rechtstreeks door Takata opgelost kan worden met (voormalige) Saab dealers in NL als uitvoerende partij.
De fout ligt niet bij de inkopende autofabrikant, al dan niet meer bestaand, maar bij de leverancier Takata. Die is en blijft verantwoordelijk voor een foutief werkend product, lijkt mij.
-
frits 9-3
- Donateur (3x)

Re: Takata airbag recall
Ik wist niet dat Takata failliet was gegaan. Waar komen dan de "goede" airbags vandaan? Die komen van Dirk? Wie is Dirk? Hij is leverancier van "goede" airbags? Zijn bij een Saab dealer niet te verkrijgen?Oosthoek schreef: ↑wo 22 jul, 2026 19:24Saab is failliet gegaan in 2012 en Takata in 2017. Niemand heeft hier verantwoordelijkheid voor.
-
vanderzanden
- Geregistreerd lid
Re: Takata airbag recall
Saabbezitters zijn consumenten. De producent - in ons geval Saab als dochter van GM - gebruikt duizend en één leveranciers voor onderdelen voor het eindproduct. Deze leveranciers halen de door hun gebruikte onderdelen ook weer elders. Deze hele toeleveringsketen omvat daarmee een hele, hele grote groep.De fout ligt niet bij de inkopende autofabrikant, al dan niet meer bestaand, maar bij de leverancier Takata. Die is en blijft verantwoordelijk voor een foutief werkend product, lijkt mij.
De consument hoeft bij een slecht functionerend product niet achter de deze toeleveranciers aan te rennen. De consument heeft alleen te maken met de eindproducent - een 9-2 / 9-3 / 9-5 geleverd door Saab /GM.
Er gaan continu toeleveranciers failliet, maar dat is voor de consument niet relevant. Dat Takata dit gedoe niet heeft overleefd is dus primair een probleem voor GM. Het is niet uit naastenliefde dat GM in de USA de portemonnee trekt om gratis alle slechte airbags te vervangen.
Twee quotes, de eerste van ACM en de tweede van Achmea rechtsbijstand:
De dealer / verkoper (wettelijke garantie): Volgens het Burgerlijk Wetboek is de partij die de auto aan jou verkoopt verantwoordelijk voor de wettelijke garantie. Werkt de auto niet zoals je mocht verwachten, of is er sprake van non-conformiteit? Dan moet de dealer dit kosteloos oplossen.
De producent / fabrikant (productaansprakelijkheid): De fabrikant is aansprakelijk als er een constructiefout in het ontwerp zit waardoor schade ontstaat (bijvoorbeeld door onveilige onderdelen). Ook landelijke terugroepacties worden geïnitieerd en vergoed door de fabrikant.
-
Style&Co
- Moderator + Donateur

Re: Takata airbag recall
dit topic stamt van 2016, 10 jaar terug. Toen waren er in gebieden met hoge temperaturen en luchtvochtigheid airbags spontaan afgegaan en daar is destijds de recall actie door opgestart. Takata bestond toen nog en GM zat toen nog in de 15 jaar termijn na verkoop Saab in 2009... beiden garantieplichtig. Inmiddels beiden niet meer
Los van dat.. zijn er statistieken van spontaan ploffende airbags in recentere jaren? Ik hoor of lees er nooit wat over op welk forum dan ook
Los van dat.. zijn er statistieken van spontaan ploffende airbags in recentere jaren? Ik hoor of lees er nooit wat over op welk forum dan ook
-
vanderzanden
- Geregistreerd lid
Re: Takata airbag recall
GM kocht de airbags in voor haar merken en GM bestaat nog steeds.Style&Co schreef: ↑wo 22 jul, 2026 21:03... is destijds de recall actie door opgestart. Takata bestond toen nog en GM zat toen nog in de 15 jaar termijn na verkoop Saab in 2009... beiden garantieplichtig. Inmiddels beiden niet meer
Terugroepactie (Recall): Dit is altijd gratis en verjaart niet. Wel is het verstandig om de reparatie zo snel mogelijk uit te laten voeren.
-
Style&Co
- Moderator + Donateur

Re: Takata airbag recall
maar is er al sinds 2009 geen eigenaar meer van. Ik meen dat er een termijn van 15 jaar stond voor garantieverplichtingen en onderdelenvoorziening. Maar ik ben geen juristvanderzanden schreef: ↑do 23 jul, 2026 10:48GM kocht de airbags in voor haar merken en GM bestaat nog steeds.
-
vanderzanden
- Geregistreerd lid
Re: Takata airbag recall
Ben het met je eens dat er een juridisch moeras is gecreëerd.
Kijk bijvoorbeeld eens naar onderstaande advertentie van Park Chevrolet in de USA over een recall - hier zie je de hele tekst - waarin o.a. het onderstaande werd geschreven:
Kijk bijvoorbeeld eens naar onderstaande advertentie van Park Chevrolet in de USA over een recall - hier zie je de hele tekst - waarin o.a. het onderstaande werd geschreven:
GM dealer Park Chevrolet schrijft hierin zelf dat SAAB een merk ('brand') was en dus geen wezenlijk eigen entiteit. Je kan dan als GM niet volhouden dat SAAB failliet is en dat het daarmee aju-paraplu is met de aansprakelijkheid. Ook kan GM zich niet verschuilen achter het failliet van Takata, immers er wórden vervangende airbagdelen geproduceerd voor deze recall.Where Can You Address Recalls?
You should visit a dealer authorized by the manufacturer for service, like the Parks Chevrolet service center for a GM recall. Because recalls are not a standard service, you will never have to pay anything when Parks Chevrolet is taking care of a recalled issue.
Do Car Recalls Expire?
There is no expiration date for car recalls. A recall only becomes invalid if the manufacturer goes out of business or if the parts required to perform the repair are no longer available.
What Models Does GM Cover?
General Motors is the parent company for several different models, and as a result, can cover a large number of vehicles at one time. The brands that all belong under the GM name are: Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Pontiac, Oldsmobile, Saturn, HUMMER, and SAAB.
How to Conduct a GM Recall Check
Conducting a GM recall check on your own is easy, especially with our form. Follow these steps:
-
dirk7942
- Geregistreerd lid
Re: Takata airbag recall
Maar GM heeft alles overgedragen aan Spijker. Ik kan me zo maar voorstellen dat er een paragraaf in het contract gestaan heeft dat Spijker SAAB van GM kocht inclusief alle lasten en lusten. Als het zelfs de Franse staat niet lukt het op GM te verhalen dan lijkt de case me helder. Misschien heeft Guy Lofalk als voormalig curator van SAAB Automobile AB nog wat in zijn potje zitten. 
