vertraging binnenverlichting

Voor alle Saab cabrio rijders
Plaats reactie
vgeldern
Geregistreerd lid

vertraging binnenverlichting

Bericht door vgeldern » do 19 mei, 2005 0:24

Hallo,
De Classic Cabrio is soms geleverd met vertraagd uitschakelende binnenverlichting. Mijn 92er dus niet. Het relais is nog te koop [prijzig]Is het gewoon een kwestie van het relais in de juiste socket onder de achterbank pluggen of moet er iets aan de bekabeling gebeuren?
Alvast bedankt voor de reaktie[s].
Frank

Gebruikersavatar
Sander
Forum Admin

Re: vertraging binnenverlichting

Bericht door Sander » do 19 mei, 2005 1:59

Dergelijke relais zijn bijvoorbeeld te koop bij Conrad. Op de Nederlandse website kon ik er geen prijs vinden (??), maar op de Duitse versie vond ik een prijs van 12,95 Euro. Inbouwen schijnt een eitje te zijn.
Zelf wil ik dit ook gaan inbouwen, maar heb er nog geen tijd voor gehad.

Kfz-Innenlicht-Dimmer
Conrad nummer : 84 40 55-7S
Conrad.de schreef:Genießen Sie den Komfort der automobilen Oberklasse. Nach dem Schließen der Tür geht die Innenbeleuchtung
jetzt augenschonend sanft und stufenlos aus. Universell für Pkw und Lkw eins etzbar. Blitzschnell direkt an der Innenlicht- und Lampeneinheit montiert (nur Anklemmen) und den vergossenen Baustein im Hohlraum des Daches oder Holms „versenken”. Die Abdimm-Zeit kann über einen Einstellregler im Bereich von 0 bis 60 s eingestellt werden. Maximale dimmbare Leistung 25 W. Ihnen bleibt ausreichend Licht zum Starten bzw. Verlassen des Fahrzeuges (z.B. in der Garage). Für alle Fahrzeuge mit 12 und 24 V, Abm. 30 x 20 x 15 mm, mit Montagematerial.
Groet,
Sander

Gebruikersavatar
snuffel
Geregistreerd lid

Re: vertraging binnenverlichting

Bericht door snuffel » do 19 mei, 2005 18:25

gaat dit ook op voor een 900 classic?

Gebruikersavatar
Sander
Forum Admin

Re: vertraging binnenverlichting

Bericht door Sander » do 19 mei, 2005 19:50

Ging ik wel vanuit. Het is namelijk niet iets heel spannends. Eenvouige techniek, moet er dus wel in te bouwen zijn.

Sander

vgeldern
Geregistreerd lid

Re: vertraging binnenverlichting

Bericht door vgeldern » do 19 mei, 2005 20:28

Bedankt voor de reakties.
Maar past het Conrad relais in de daarvoor bedoelde plaats onder de achterbank? Dat betwijfel ik gezien de beschrijving hoe je het moet installeren. Het relais dat ik bedoel staat in Bentley 371-92 en 97, nr 151. Het electrisch schema overstijgt eerlijk gezegd mijn kennis. Vandaar mijn vraag. Als het kan wil ik het graag met een origineel relais verbeteren.
mvrgr
Frank

Gebruikersavatar
Black Turbo
Geregistreerd lid

Bericht door Black Turbo » wo 14 dec, 2005 22:58

Hoe is het inbouwen van de vertragende binnenverlichting in de cabrio afgelopen?
Ik hoor het graag, evenals reacties over beschikbare relais enzo...Prijzen, problemen die opgelost zijn...
Dit lijkt me nou bij uitstek een aardige "after-market" optie om te hebben in deze donkere dagen... :)

Gebruikersavatar
snuffel
Geregistreerd lid

Bericht door snuffel » wo 14 dec, 2005 23:20

met wat moeite en wachten kom je een originele saab-relais tegen. ikzelf 1 gevonden voor slechts €10. en ja het is inderdaad een leuk extraatje. enkel jammer dat het niet een dimmend licht is, maar gewoon een tijdsrelay. Maar natuurlijk wel origineel en geen conrad aanpassing.

Gebruikersavatar
Black Turbo
Geregistreerd lid

Bericht door Black Turbo » do 15 dec, 2005 0:38

En gewoon in de meterkast onder de achterbank ingestoken?
Zonder bedrading ed.? Kun je tijd instellen of is het 30sec?

Gebruikersavatar
WimZ
Geregistreerd lid

Bericht door WimZ » do 15 dec, 2005 10:21

Was dit een extra / optie??

Goh, nooit geweten. Is mijn classic nog luxer dan ik al dacht :)

Gebruikersavatar
Verbal Kint
Geregistreerd lid

Bericht door Verbal Kint » za 17 dec, 2005 14:58

Ik heb er ook zelf eentje ingebouwd. Die van mij heb ik via dit prachtige forum voor een tientje op de kop getikt. Inbouwen is inderdaad slechts een kwestie van inprikken onder achterbank.

Ik vind het overigens een zeer welkom accesoire, het "vinden" van het contact bijvoorbeeld wordt er een stuk makkelijker door in deze donkere dagen.

Gebruikersavatar
snuffel
Geregistreerd lid

Bericht door snuffel » za 17 dec, 2005 16:03

iemand een idee of je de 'standaard' tijdsrelay kan aanpassen zodat deze stilletjes aan uit gaat?

Gebruikersavatar
tenhallers
Geregistreerd lid

verlichting

Bericht door tenhallers » za 17 dec, 2005 18:13

Bij mij zit de vertraging er ook in.

Ik hoop niet te veel off topic.. :wink:
Tijdens het rijden, kan ik de interieurverlichting niet aandoen.
Klopt dit ?? (vanwege veiligheid ofzo?)
Ik zou het graag corrigeren..
iemand een idee hoe?

Groet en dank bij voorbaat voor reakties.

8) livier

Gebruikersavatar
MISTY
Geregistreerd lid

Bericht door MISTY » za 17 dec, 2005 19:59

De verlichting zou gewoon moeten kunnnen branden onder het rijden. :wink:

Gebruikersavatar
Olle 2.1
Donateur (8x)
Donateur (8x)

Re: vertraging binnenverlichting

Bericht door Olle 2.1 » wo 12 jun, 2019 11:21

Heel oud topic onder het stof vandaan...
Mijn binnenverlichting doet het op stand 2 (permanent aan). Maar stand 1 (verlichting aan bij deur open) doet het niet. Zowel bij linker portier als rechter portier open geen licht. Kan dit ook met het ontbrekende vertragingsrelais te maken hebben?
Gr.

Gebruikersavatar
Olle 2.1
Donateur (8x)
Donateur (8x)

Re: vertraging binnenverlichting

Bericht door Olle 2.1 » do 13 jun, 2019 10:54

Typisch, gisteravond spontaan tot leven gekomen.

Plaats reactie